НОВИНИ

Сноуден розсекретив карту з інформацією про 700 серверів американської системи стеження за інтернетом

На карті, розсекреченою колишнім працівником спецслужб США Едвардом Сноуденом, відзначено місце розташування 700 серверів системи тотального стеження за користувачами Інтернету.

Система носить назву XKeyscore і дозволяє отримати інформацію про електронне листування, завантажених файлах, даних про веб-перегляд в Інтернеті, список друзів та листування з ними, а також відомості з телефонної книги мобільних користувачів.

Згідно з картою, сервери розташовуються в 150 країнах світу, в тому числі і в Москві.

Представник російських спецслужб, який побажав зберегти свою анонімність, розповів, що розслідування з цього питання наразі не проводилося. Однак він упевнений «практично зі стовідсотковою ймовірністю», що сервер XKeyscore повинен розташовуватися в посольстві США в Москві.

Точки з обладнанням системи, якщо вірити карті, відсутні в країнах, де немає американських посольств.

Проте в історію з картою і серверами XKeyscore російські експерти не вірять.

За словами директора Координаційного центру національного домену мережі Інтернет Андрєя Колєснікова, сервери системи просто не могли б залишитися непоміченими, якби вони і справді побували в російській столиці.

Як повідомлялось, раніше провідні німецькі компанії із надання Інтернет-послуг - Deutsche Telekom T-Online, United Internet's GMX та WEB.DE – заявивли, що шифруватимуть електронні повідомлення своїх користувачів.

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу.

1 серпня Росія надала тимчасовий притулок колишньому працівнику ЦРУ Едварду Сноудену.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.