Сліди бурової «вишки Бойка» знайшли на вертолітному майданчику Януковича

21 Січня 2012, 11:17

Вертолітний майданчик для президента Януковича на схилах Дніпра в центрі Києва будує ТОВ «Амадеус КО», 95 % якого належить британській фірмі Fineroad Business LLP (Кардіфф). Заснована 16 грудня 2010 року (за два тижні до рішення Київради), номінального директора немає. Британські друзі DT.UA пояснили нам, що таке можливе, і функції директора виконують напряму засновники.

Згідно із британським державним реєстром, ними виявилися наші старі знайомі белізські офшорки Ireland & Overseas Acquisitions і Milltown Corporate Services. І саме ці фірми навесні 2011 року продали «Чорноморнафтогазу» першу морську бурильну установку West Juno, більше відому читачам під назвою «вишка для Бойка».

Тоді для операції було використано іншу їхню власність — теж британську Highway Investment Processing.

Особливо цікавими виявилися особи номінальних засновників офшором – латвійців Стана Горіна та Еріка Ванагельса. Перший в інтерв’ю українському каналу ТВi сказав, що не впізнає свого підпису на платіжних документах, а отже, жодних вишок він не продавав. Сліди другого знайшов латвійський Центр журналістських розслідувань. Виявилося, що Ванагельс – антисоціальна особа, яка не має постійного місця проживання.

Тепер майданчик будують ті ж самі люди, які організували схему купівлі бурової установки.

Як повідомлялось, британська фіктивна компанія Highway Investment Processing LLP, яка продала за завищеною ціною бурову установку «Нафтогазу», почала процес ліквідації.

Нагадаємо, в 2011 році бурову вишку придбали в компанії Highway Investment Processing LLP, як установили ЗМІ з переплатою в 150 мільйонів доларів, за яку сплатили 400 мільйонів доларів.

Пізніше «Українська правда» повідомляла, що кошти за цю вишку було перераховано на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka.

Цей же банк виявився пов'язаний з укаїнським акціонерами «РосУкрЕнерго», яких ще в політиці прийнято називати «групою Льовочкіна-Фірташа».

Третім учасником цією групи є Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості, який безпосередньо відповідав за придбання цієї бурової установки у фірми Highway Investment Processing LLP.

Сам Бойко вважає оприлюднену інформацію замовною і заявляє, що «це все інсинуації, і ми будемо продовжувати цю роботу, освоювати Чорноморський шельф».