Скандали навколо чиновників та мажорів: 4 уникнули покарання, ще 7 фігурують в кримінальних справах

30 Травня 2012, 11:05

23 січня мер Немирова Вінницької області Олександр Качур, перебуваючи за кермом автомобіля, наїхав на одного з керівників обласного Управління Служби безпеки України на пішохідному переході у Вінниці. Міліція стверджує, що це була машина мера райцентру Немирів Олександра Качура. Сам Качур заперечував причетність до цього ДТП. У свою чергу, прокуратура Вінниці відмовила у порушенні кримінальної справи стосовно нього "за відсутністю в його діях ознак злочину, як посадової особи".

Найбільшого резонансу набула справа проти сина «регіонала» Володимира Демішкана Сергія, який був обвинувачений в організації викрадення та жорстокого вбивства свого партнера по бізнесу. 31 січня він отримав умовне покарання. Водночас співучасники вбивства – Сергій Левченко та Олександр Кудрін – отримали 5 та 7 років реального позбавлення волі відповідно.

Злочин було скоєно в листопаді 2007 року. Тоді в Києві був викрадений 62-річний Василь Кривозуб, директор авіакомпанії «Крунк». Як з'ясувалося під час розслідування, Кривозуба викрав його бізнес-партнер Сергій Демішкан (син народного депутата-регіонала) разом з Сергієм Левченком і Олександром Курдіним. Вони вивезли жертву на територію Баришівського району і хотіли змусити бізнесмена підписати договір купівлі-продажу транспортного літака АН-26, який належав Кривозубу. При спробі втечі «заручника» вбили, а тіло втопили в озері з прив'язаною до нього батареєю.

Пізніше прокуратура Київської області оскаржила у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ вирок у цій справі. Відповідне засідання суду призначене на 31 травня.

17 травня цього року Апеляційний суд Донецької області скасував вирок від 13 грудня 2011 року колишньому меру Димитрова Юрію Анісімову, який збив на смерть жінку. Причиною скасування вироку стало те, що суд першої інстанції при дослідженні доказів і виголошенні вироку порушив вимоги кримінально-процесуального законодавства.

А 28 травня Миколаївський районний суд Миколаївської області виправдав колишнього заступника мера Одеси Вахтанга Убірію за звинуваченням у хуліганстві, однак визнав винним у перешкоджанні журналістській діяльності, амністувавши його при цьому. Він зазначив, що Убірію обвинувачували за ч.1 с.171 і ч.4 ст. 296 Кримінального кодексу (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і злісне хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї). 

Нагадаємо, на початку червня 2010 року Господарський суд Одеської області зобов'язав управління житлово-комунального господарства Одеської міськради перестати перешкоджати компанії «Союз» в користуванні сміттєвим полігоном «Дальницькі кар'єри». 11 червня співробітники «Союзу» разом з представниками охоронного агентства та журналістами спробували потрапити на звалище, туди ж прибув і Убірія. Виникла словесна перепалка, в ході якої віце-мер дістав пістолет і зробив постріл у повітря. Помітивши, що його знімає співробітник телекомпанії «Град», він почав погрожувати йому фізичною розправою, а потім сильно штовхнув його.

Окрім цього, кілька високопосадовців та "мажорів" стали фігурантами кримінальних справ, втім, поки перебувають на свободі.

24 лютого на Хмельниччині голова Білогірської райдержадміністрації Валентин Заріцький внаслідок ДТП збив двох людей: хлопець загинув на місці, дівчина – померла у лікарні. Проти чиновника порушено кримінальну справу. Його звільнили з-під варти під заставу у 25 тисяч гривень.

Запорізький Апеляційний суд виніс вирок сину дніпропетровського екс-прокурора Дмитру Рудю, засудивши його до 6 років позбавлення волі, та 3 років заборони керування транспортним засобом. У той же час прямого із залу суду Рудь вийшов на волю, оскільки під час судового засідання не подавалися клопотання про зміну підсудному запобіжного заходу, обраного раніше (застава в 17 тис. грн). Пізніше ЗМІ повідомили, що Рудь буде розгулювати на волі ще 6 місяців, поки не дочекається касаційного рішення Вищого спеціалізованого суду.

17 квітня Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти голови суду Орджонікідзе Дніпропетровської області, який збив насмерть людину. Автомобілем на момент ДТП суддя керував за довіреністю. Аналогічна довіреність є у рідного брата судді – колишнього працівника міліції. Пізніше прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук повідомила, що суддя не відсторонений від посади, оскільки, відповідно до чинного законодавства, таке рішення може бути прийнято тільки вищим за рангом судом на підставі численних спеціальних експертиз. Крім того, за її словами, судді пред'явлено обвинувачення в одержанні хабара в особливо великому обсязі, яке зараз розглядає один із судів Херсонської області. 

19 березня донька керівника «Закарпаттяобленерго» і депутата Закарпатської облради від Партії регіонів Василя Ковача Інна потрапила у ДТП, зіткнувшись із мотоциклом. Від отриманих внаслідок ДТП травм мотоцикліст помер на місці. Прокуратура порушила кримінальну справу.

13 квітня у Харкові дочка депутата Харківської райради 19-річна Христина Рожанська збила на пішохідному переході жінку. Слідче управління ГУМВС України в області 19 квітня порушила кримінальну справу за фактом цього ДТП. 

22 квітня в районі с. Онок Виноградівського району Закарпатської області сталася дорожньо-транспортна пригода за участю помічника прокурора цього ж району. В результаті ДТП водій та пасажир автомобіля Ауді-80 померли на місці пригоди. Порушено кримінальну справу.

12 травня У Луганську син одного зі слідчих облпрокуратури відкрив стрілянину з пістолета з гумовими кулями у автомобіль головного редактора радіо «Перець FM». Працівники міліції припускають, що між водіями під час дорожнього руху виник конфлікт. За фактом стрілянини міліція порушила кримінальну справу.

Позначки: