Скандал навколо нацвідбору на Євробачення і порушення на виборах в Молдові. Головне за вихідні

25 Лютого 2019, 10:10

 

Виставка на підтримку військовополонених моряків

 

У суботу в Києві відбулося офіційне відкриття виставки картин на підтримку 24 військовополонених моряків. Зокрема, метою проведення такого заходу є привернення уваги суспільства до протиправних дій Кермля щодо незаконного утримання українських військових у російських в’язницях, а також підтримки українців, які перебувають у полоні.

 

"Три місяці наші хлопці перебувають в полоні. Це дуже не проста історія, важка, але українська влада, попри всі ці непрості процеси, докладатиме усіх зусиль щоби країна агресор понесла повну відповідальність за ці злочини", – зауважила перший заступник глави ВР Ірина Геращенко.

 

 

Так, більше двох місяців художники з усіх куточків України писали картини в підтримку морякам. Наприклад, картина Beata Kurkul "Маленький кораблик повертайся додому" була намальована у перші дні полону. Художники відтворили "копію", але у своєму стилі і зі своїми емоціями. Картини будуть подаровані самим хлопцям, після їх звільнення.

 

 

"Від імені керівництва Збройних Сил України хочу висловити подяку художникам, які більше двох місяців писали ці картини на підтримку наших бійців. Хочу запевнити, що керівництво на всіх рівнях вживає всі можливі заходи і покладає всі можливі зусилля щодо звільнення наших мужніх моряків та повернення їх на Батьківщину", – наголосив начальник Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ полковник Олексій Ноздрачов.

 

Перемога MARUV у нацвідборі на Євробачення-2019

 


 

23 лютого завершився національний відбір на Євробачення-2019. Так, за результатами голосування, представляти Україну на конкурсі в Ізраїлі цьогоріч має співачка MARUV. Однак після оголошення переможця у соцмережах виникло багато обурень. Дехто радіє за виконавицю, а дехто гостро критикує її перемогу, адже Maruv неодноразово гастролювала в Росії і має заплановані там концерти. 

 

 

 

 

 

 

Коментуючи такі нарікання, співачка відповіла: "Хочу нагадати, що Євробачення якраз і створили після Другої світової війни для того, щоб об'єднувати країни… В першу чергу це пісенний конкурс, а не політика. Так, у мене багато фанатів у різних країнах, вони приходять на мої концерти в різних містах, в Росії теж". Водночас на питання, чи вважає вона Крим українським, Maruv відповіла: "Звичайно, це Україна". 

 

Ба більше, співачка показала своє ставлення до війни на Донбасі та російської агресії проти України. "Воювати за мир – все одно що тр**атися за незайманість. Конфліктами ніколи нічого не вирішується. Завжди все вирішується мирним шляхом. Я вважаю, що про все можна домовитися, просто потрібно мати бажання це зробити”, – зазначила вона.

 

 

 

 

Як відомо, раніше Maruv брала участь у шоу "Голос країни" в 2014 році, а її тренером був Сергій Лазарєв, який в цьому році представлятиме РФ на "Євробаченні". Крім того, згодом стало відомо, що ліцензіаром композиції Siren Song, з якою співачка планує поїхати на конкурс, є російський лейбл Warner Music Russia. Тому, якщо Україну на Євробаченні представлятиме саме Maruv, то на цьому заробить Росія.

 

 

Згодом PR-директор "UA: Суспільне мовлення" Вікторія Сидоренко повідомила в неділю, що Maruv отримала на ознайомлення контракт із "Суспільним мовленням", який забороняє гастролювати у РФ. "У контракті від Суспільного є вимога із забороною гастролювати у РФ. Цей контракт співачка отримала на ознайомлення", – написала вона у Facebook. "Суспільне опісля також має право на рішення щодо контракту. Кінцеве рішення щодо того, хто представлятиме Україну приймає саме Суспільне", – наголосила Сидоренко.

 

Своєю чергою, співачка заявила, що відчуває "тиск" через умови в контракті. "Я готова відмовитися від виступів в Росії. У прямому ефірі відповіла на всі питання, які цікавили журі. Я не відвідувала Крим з 2014 року. Та не порушувала жодного Закону України", – сказала вона. "І бачу явні спроби змусити мене відмовитися представляти свою країну на міжнародному конкурсі "Євробачення -2019", – додала вона.

 

 

Вибори в Молдові

 

У Молдові завершилося голосування на парламентських виборах. За даними Центральної виборчої комісії країни, явка склала менше  менш ніж 49,1%. Зокрема, голова молдавського Інспекторату патрулювання Марін Максіан заявив, що представники правоохоронних органів Молдови зареєстрували кілька порушень. "Інциденти, які зареєстровано з моменту відкриття виборчих дільниць, було задокументовано. Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством", – зауважив він.

 

Так, серед зареєстрованих порушень – розміщення передвиборних панно в забороненому законодавством місці, умисне пошкодження виборчих бюлетенів, а також викрадення печатки на одній з виборчих дільниць. Крім того, на кількох виборчих дільницях було зафіксовано відключення електроенергії, а на одній з дільниць на півночі Молдови стався збій у системі електронної реєстрації виборців. Водночас у поліцію направлено скаргу одного з електоральних конкурентів на організацію "каруселі" для виборців із Придністровського регіону. 

 

Разом з тим, спікер парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що Росія відкрито втручається у парламентські вибори країни. "Російська Федерація використала багато інструментів впливу під час нинішньої виборчої кампанії. "Найсвіжіший" з таких фактів – відкриття в Росії (за два дні до виборів) кримінальної справи на лідера Демпартії Влада Плахотнюка)", – зауважив він. Він уточнив і про так звану міграційну амністію, коли громадянам Молдови, які порушили міграційне законодавство РФ, дозволили виїхати з Росії, а потім повернутися назад (амністія діє з 1 січня по 25 лютого цього року). Крім того, за словами Канду, стало й використання РФ з виборчою метою звільнених з афганського полону молдавських пілотів.