Семен Глузман: В Україні проблема посттравматичного синдрому розпочалась з Майдану

5 Вересня 2014, 23:07

"Так, ПТСР (посттравматичний синдром – ред.) є у списку психіатричних патологій на папері, але насправді має іншу природу, бо марень і галюцинацій у такої людини немає. У переважній кількості випадків із посттравматичного синдрому виходять. Буває так, що дискомфорт і жахіття повертаються. Але, щоб цього не сталося, не держава, у якій перебуває людина, а вона сама повинна змінитися, деактуалізувати для себе стресову ситуацію", – зазначає Глузман.

"У нас проблема посттравматичного синдрому почалася з майданівців. Але події Майдану потрошку тьмяніють, а частина його учасників пішла воювати в зону АТО. Там з’являються інші стрес-фактори, які сильно впливають. Їм конче потрібна соціопсихологічна допомога", – переконаний правозахисник.

"Якщо людина самостійно не може подолати посттравматичний стресовий розлад, на допомогу їй мають прийти соціальні служби, яких в Україні майже не існує. Оце аж тепер Міністерство соціальної політики збирається відкривати спеціальний департамент, який надаватиме спеціалізовану допомогу тим хлопцям, які повернуться з фронту на Сході України", – зазначає Глузман.

Повний текст інтерв'ю Семена Глузмана читайте у №36 "Українського тижня".