Sea Breeze 2019. Російський корабель зайшов у закритий район проведення навчань

10 Липня 2019, 12:28

Попри попередження щодо закриття району Чорного моря для проведення навчань "Sea Breeze 2019", корабель Чорноморського флоту РФ "Сметливый" у середу, 10 липня, зайшов у закритий для мореплавства район, де проводились стрільби корабельної артилерії.  Про це повідомляє прес-центр Командування ВМС України.

 

"10.07.2019 Російська Федерація в черговий раз показала своє справжнє обличчя та, нехтуючи нормами міжнародного морського права, провокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря. Так, незважаючи на Прибережне Повідомлення для мореплавців щодо закриття району для проведення міжнародних навчань "Sea Breeze 2019", корабель Чорноморського флоту РФ "Сметливый" близько 8 години ранку 10.07.2019 зайшов у закритий для мореплавства район, де проводились практичні стрільби корабельної артилерії морського угрупування міжнародної коаліції, провокуючи на небезпечну ситуацію", – зазначається у повідомленні.

 

 

Зокрема, корабель Чорноморського флоту був опитаний фрегатом "Гетьман Сагайдачний" відповідно до міжнародного протоколу, але удав, що має "проблеми зі зв'язком".

 

Так, даний факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію, як прогнозований суб'єкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні.

 

Нагадаємо, що Російська Федерація вдалася до провокацій та перекрила район площею у 8 тисяч квадратних кілометрів у Чорному морі, де мала бути одна з локацій міжнародних навчань Sea Breeze-2019.

 

Як повідомлялося, 1 липня, в Одесі стартували багатонаціональні військові навчання Sea Breeze – 2019.

 

Цьогоріч у морському компоненті навчань учасники проводитимуть артилерійські стрільби, висадки оглядових груп та займуться вдосконаленням взаємодії спеціальних підрозділів. Також новацією навчань стане відпрацювання річкового елемента на річці Дунай.

 

У маневрах Sea Breeze 2019 візьмуть участь кораблі, авіаційна техніка та військові як країн-членів НАТО, так і їхніх союзників. Першу групу представлятимуть США, Великобританія, Канада, Італія, Туреччина, Польща, Норвегія, Болгарія, Греція, Румунія, Данія, Латвія, Естонія, до другої належать ОАЕ, Швеція, Україна, Молдова, Грузія.

 

Зауважимо, щорічні військові багатонаціональні навчання Sea Breeze проводяться з 1997 року.