Саакашвілі дорікнув грузинським чиновникам за стояння на “задніх лапках” перед росіянами

27 Лютого 2013, 10:42

За словами Саакашвілі, рішення уряду про допуск російських фахівців для перевірки вказує на те, що в Грузії стосовно Росії є рабський комплекс.

 "Я інтенсивно стежу за телевізором. Ну, Геннадій Онищенко не уважив нас і не приїхав, бо, як він сам сказав, він вважає грузинів неробами і дармоїдами, але приїхала його делегація, і стоять на задніх лапках наші чиновники, представники винзаводів, з тремтячими руками наливали їм вино – і в очі дивилися російським чиновникам: сподобається чи ні», – прокоментував президент.

За словами президента, дивлячись на приїзд російських спеціалістів, йому згадався "Ревізор" Гоголя.

"Хоча, що потрібно російському чиновнику? Покласти в кишеню дві копійки, і піде щасливим, не перевіряти ж продукцію, дійсно, вони приїхали…Чому ми не змогли подолати цей рабський комплекс приносити задоволення росіянам? Тим більше, що вони нічого конкретного не обіцяють", – вважає він.

 Саакашвілі також знову порушив питання придбання грузинських банків російськими банками і зазначив, що неприпустимо передавати Росії повністю під контроль весь грузинський капітал.

 "Я ніколи не був проти російського бізнесу. Вони не були монополістами, працевлаштовували людей, але якщо їм в руки потрапить усе майно, це буде кабалізацією економіки країною-окупантом. Це питання, за яким ми повинні говорити з урядом", – заявив Саакашвілі.

На заяву Саакашвілі відразу відреагував глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко. Зокрема він заявив, що можливе відкликання експертів і припинення їхньої роботи на території Грузії.

"Якщо образи російських фахівців та інші дії, що перешкоджають нормальній роботі, не припиняться, то питання про дострокове повернення наших фахівців залишиться відкритим", – сказав він.

Як повідомлялось раніше, президент Грузії Міхаіл Саакашвілі повністю відмовився від послуг спеціальної Державної служби охорони. 

Нагадаємо, 7 лютого антипрезидентська більшість у парламенті Грузії проголосувала за те, щоби відкласти щорічний виступ президента Міхаіла Саакашвілі в парламенті на невизначений термін, але наступного дня президент виступив зі своєї резиденції.

У нинішньому парламенті Грузії противники президента з коаліції «Грузинська мрія» мають 85 місць із загалом 150, прихильники Саакашвілі з «Єдиного національного руху» – решту 65. Для ухвалення змін до Конституції необхідно принаймні 90 голосів.