Розкрадання в оборонці. ЗМІ повідомили про причетність до корупційної схеми екс-посадовця Укроборонпрому

29 Березня 2019, 13:14

Колишній посадовець державного концерну «Укроборонпром» Станіслав Хош був причетний до корупційних схем в оборонній сфері, а саме – він допоміг організувати Ігорю Гладковському та Віталію Жукову поставку висотомірів з подальшим перепродажем їх держкомпанії «Укрспецекспорт» за завищеною в п’ять разів ціною. Про це в п’ятницю, 29 березня, повідомляє Вihus.info.

 

Як зазначається, Хош тривалий час він працював у дочірніх компаніях «Укрспецекспорту» (УСЕ), дві з них навіть деякий час очолював – у 2013 році ДП «Спецтехноекспорт», у 2013-2014 роках. ДГЗІФ «Укрінмаш».

 

«Коли і за яких обставин познайомилися Жуков і Хош – невідомо, однак судячи з їхніх листувань – вони товаришували: обмінювалися фото автівок, фото з полювання та привітаннями зі святами. І судячи з цих же листувань, саме Хош організовував доставку висотомірів – авіаприборів, котрі в подальшому угрупування Жукова-Гладковського продало державному ДК «Укрспецекспорт» з націнкою в 5 разів», – йдеться в повідомленні.

 

За даними журналістів, у жовтні 2016 року Хош пересилає Жукову лист «Ан Сервіса» на УСЕ з проханням уточнити номенклатуру по одному з висотомірів.

 

«Від себе зазначає «Эти два уже практически готовы к отгрузке. Ждут только вот этого подтверждения». Далі по ходу відправки вантажу – саме Хош сповіщав Жукова про відправку товару з Москви, надсилав фотографії ящиків з обладнанням, паспортами виробів. Він же відправляв Жукову фото зі складу в Еміратах, а також фото митної декларації та свідоцтва з ОАЕ, з котрих видно, що товар декларували на митниці з ціною в рази меншою, ніж за нього заплатив УСЕ», – зазначається в повідомленні.

 

 

Водночас журналісти відзначили, що Хош не тільки контролював схему доставки вантажу з Росії в Україну транзитом через Дубай, а ще був добре ознайомлений із процесами та ситуацією на різних підприємствах концерну.

 

«Зрештою саме Хош надсилав Жукову (з припискою «Вот математика») папірці з розрахунками – бухгалтерією афери. З його «математики» видно, що державний концерн заплатив 580 тис дол за товар, чиста вартість котрого – 85 тис дол (з витратами на доставку – 120 тис дол), тобто переплатив у 5 разів, натомість після вирахування усіх витрат на митницю, транзитні фірми й обналку – чистий прибуток групи Жукова-Гладковського від цієї афери склав 300 тисяч доларів», – наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

 

26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського – сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну "Укроборонпром", протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.

 

27 лютого генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін відсторонив від посад директора державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча і директора ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка відсторонили від посад. 4 березня детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали трьох колишніх посадовців, чинного і колишнього директорів держпідприємства ДГЗП "Спецтехноекспорт", яке входить до складу державного концерну "Укроборонпром", за підозрою в розтраті 2,225 млн дол. США. 6 березня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту із альтернативою застави директору державного підприємства "Спецтехноекспорт" Владиславу Бельбасу. Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжні заходи колишньому директору та ще трьом колишнім службовцям підприємства "Спецтехноекспорт", причетним до розтрати 55,5 млн гривень державного підприємства. 

 

4 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили нову частину розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері, у якому йдеться про те, що директор державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін і вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський причетні до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом. Своєю чергою, Букін заперечив причетність до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом та запевнив, що деталі не закуповувалися по завищеній ціні. Натомість 5 березня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження щодо інформації, викладеної в новому журналістському розслідування про факти корупції в державному концерні "Укроборонпром".

 

7 березня Національне антикорупційне бюро України прийшло з обшуками до колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря, до Андрія Рогози, Віталія Жукова та інших осіб, які є фігурантами журналістського розслідування щодо розкрадань в державному концерні "Укроборонпром".

 

11 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили фінальну частину розслідування щодо розкрадання в державному концерні "Укроборонпром", у якій йдеться про те, що майже всі слідчі органи були проінформовані про корупцію в оборонній сфері, однак за хабарі закривали справи. Своєю чергою, 12 березня перший заступник директора ДБР Ольга Варченко повідомила, що Державного бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістів, у яких йдеться про те, що службові особи правоохоронних органів за хабар закривали справи щодо корупції в оборонній сфері. 12 березня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Національне антикорупційне бюро України здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Директор НАБУ підкреслив, що Євген Шевченко, який нібито був посередником між фігурантами розслідування та представниками бюро, не є співробітником Антикорупційного бюро.

 

12 березня Ситник заявив, що НАБУ здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Своєю чергою, 13 березня керівник САП Назар Холодницький заявив, що Національне антикорупційне бюро України незаконно приховало від САП матеріали розслідування про розкрадання в державному концерні "Укроборонпром".

 

14 березня НАБУ відсторонило на час проведення службового розслідування двох детективів, згаданих у журналістському розслідуванні BIHUS.info.

 

16 березня президент Петро Порошенко увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає аудит Укроборонпрому.

читати ще

показати ще