Росія затягує з розділенням морського кордону через побоювання, що українська сторона не виконає обіцянку

9 Вересня 2012, 17:29

За даними джерел ZN.UA, під час липневої зустрічі Віктора Януковича і Владіміра Путіна в Криму планувалося підписати угоду про розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки. Однак цього не сталося. Було прийнято тільки спільна заява президентів, в якійзнову йшлося про необхідність створення спільної українсько-російської корпорації з управління Керч-Єнікальським каналом.

«Росіяни бояться, що українці їх обдурять», – так пояснив ZN.UAситуацію один з високопоставлених співрозмовників з українського зовнішньополітичного відомства.

Проблема розмежування морських просторів передбачає пакетне рішення: Москва йде на делімітацію, а Київ, у свою чергу, погоджується на модернізацію Чорноморського флоту Росії, що базується в Криму.

«Це ідея Костянтина Грищенка, яку схвалив президент», – стверджує високопоставлений український дипломат.

Передбачалося, що від такої пропозиції Москва просто не зможе відмовитися. Адже ЧФ для Росії в цілому і Путіна зокрема – ностальгічний символ великої держави, демонстрація російської присутності в регіоні. А без модернізації флот перетворюється в базу іржавого металобрухту кораблів.

При цьому українська сторона хотіла б розвести за часом підписання цих двох документів: спочатку має бути завізована угодащодо делімітації морських просторів і Керченської протоки, а вже після цього Київ виконає свою обіцянку і дасть добро на модернізацію флоту в Криму. Такий варіант спочатку не влаштовував росіян, які побоюються, що українці не виконають свою частину домовленостей.

Нагадаємо, 12 липня президенти України та РФ Віктор Янукович і Владімір Путін повідомили про завершення переговорів щодо делімітації Азовського і Чорного морів, а також Керченської протоки.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що остаточних домовленостей щодо делімітації кордону між Росією та Україною не досягнуто.