Росія роздратована боротьбою Грузії з тероризмом на власній території

5 Червня 2011, 12:36

«Після цього розмовляти про заходи довіри і транспарентності просто абсурдно» – додав Карасін.

Цю заяву представник російського зовнішньополітичного відомства зробив після оприлюднення МЗС Грузії інформації  про запобігання чергового теракту на території країни і звинувачень у бік Москви в небажанні співпраці.

«Працівники Департаменту конституційної безпеки затримали Абесалома Чхетія та Тамілу Бенія, які мешкають у Гальському районі окупованої Абхазії. У затриманих при собі виявилося вибухова речовина еквівалентна 4 кг тротилу, з вражаючими елементами», – йдеться у заяві МЗС Грузії.

«Зі свідчень затриманих осіб з'ясовується, що здійснення терористичного акту їм замовили співробітники російських спецслужб – Ігор Власов та Сергій Кузьмін, які перебувають на території окупованої Абхазії», – відзначають у грузинському зовнішньополітичному відомстві

Крім того, у МЗС Грузії заявляють, що «згаданий факт являє собою продовження серії організованих останнім часом Росією терористичних актів та подібних дій на території Грузії».

Як повідомлялось, 22 травня грузинська опозиція  оголосила початок революції в країні. У той же день відбулися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії.

Після розгону акції протесту МВС Грузії розповсюдило аудіозапис розмови одного з лідерів опозиції – Ніно Бурджанадзе зі своїм сином Анзором Біцадзе, під час якого йшлося про можливу підтримку спецназом ГРУ РФ, протестуючих грузинських опозиціонерів.

Водночас, посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе заявив, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.