Роман Ващук про реформи: Говорили тільки про те, що не вдалося

19 Листопада 2020, 14:56

Під час роботою над реформами в Україні західні партнери вважали, що потрібно вимагати максимум, щоб досягти хоча б чогось. Але небезпека ховалася в тому, щоб досягнувши 80%, говорили тільки про 20% того, що не вдалося. Так вважає колишній посол Канади Роман Ващук, текст його лекції оприлюднили Тексти.

 

"«Зрада» – це майже мем українського життя, як і перемога, ганьба та інші подібні емоції. Я не був у Києві під час Революції, слідкував за нею з Белграду через соцмережі, але був тиждень у березні 2014 року, а тоді вже приїхав на тривалий час у жовтні. І я побачив таку екзальтовану віру, що все можна змінити, перевернути, перетворити і, як виявилось, західні країни підписалися під цією програмою максимум. Логіка така, що українці самі цього хочуть, ну як їм відмовити, ми також маємо погодитись, що все це реально і все треба виконати. І якщо коли-небудь дійсність не відповідала цим завищеним очікуванням, всюди повідомлялося про зраду", – зазначив Ващук.

 

Ващук вважає, що це демотивує людей і створює враження, що немає жодних досягнень. Він називає очікування такого максимуму як «реформ-большевизм».

 

"Досконалість дійсно мотивує, але може також демотивувати, якщо тобі втовкмачують в голову, що не досягнувши максимуму, ти не досягнув нічого", – наголосив Ващук.

 

Як повідомлялося, Північноатлантичний альянс очікує від України подальшого зосередження на внутрішніх реформах, бо успішна імплементація реформ – це найкращий спосіб для подальшого просування до членства.