РФ використовує “вишки Бойка” для розвідки — ІС

23 Червня 2019, 18:24

Захоплені Росією українські вишки для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі (відомі як «вишки Бойка») переобладнані у військові об'єкти для спостереження за надводною обстановкою за допомогою радіотехнічної розвідки.

 

Про це повідомив у Facebook координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

 

"На бурові платформи були закуплені і встановлені системи спостереження за надводною обстановкою… Застосовувані на бурових системи спостереження типу "Нева-БС" (у вигляді РЛС) призначені для радіолокаційного виявлення і супроводу кораблів, суден і цілей низького польоту… В РЛС реалізований прийом і перехоплення даних на каналах міжнародної автоматизованої системи ідентифікації суден (Automatic Identification System), яка підлягає обов'язковому використанню усіма країнами, що входять до Міжнародної Морської Організації", – йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, він заявляє, що таке розміщення систем і конфігурація точок розташування бурових платформ забезпечують агресору практично повний контроль за трафіком комерційних суден і військових кораблів, які прямують у порти України.

 

"Можна говорити про блокаду морського сполучення з використанням об'єктів цивільної інфраструктури. Така стратегія Кремля покликана послабити ефект присутності військового контингенту НАТО в Чорному морі", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того,  Росія поставила на чергування установку гідроакустичного контролю за підводною обстановкою: за 61 км від мису Тарханкут на об'єктах МСП-4 Голіцинського родовища, за 72 км від цього ж мису на МСП-17 Штормового родовища, за 66 км на північний схід від острова Зміїний на БК-2 Одеського родовища.

 

Також Машовець зазначає, що РФ реалізує наступальну стратегію економічної і військової ізоляції регіону в Чорному морі і формує таким чином полігон для відпрацювання придушення економічної свободи навігації та торгового мореплавання загалом.

 

Нагадаємо, що Печерський районний суд міста Києва скасував арешт майна латвійського мільйонера Василя Мельника у справі про так званих "вишки Бойка".

 

Як повідомлялось,  ГПУ не встановила причетність лідера парламентської фракції "Опозиційний блок", екс-міністра енергетики Юрія Бойка до схем розкрадання коштів на закупівлі бурових установок для "Чорноморнафтогазу". 

 

23 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих "вишок Бойка", а 5 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна", які належать експропрійованому Російською Федерацією (РФ) державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз".

 

Як відомо, 2011 року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.