РФ може стримати розширення присутності НАТО у Чорноморському регіоні — Климпуш-Цинцадзе

9 Березня 2019, 11:58

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Росію може стримати розширення присутності Північноатлантичного альянсу у Чорноморському регіоні. Про це повідомляє прес-служба КМУ. 

 

Зазначається, що дана заява прозвучала  під час зустрічі із заступником помічника президента США, директора з питань Росії та Євразії Фіоною Хілл у Вашингоні.

 

За словами Климпуш-Цинцадзе, Україна не має підстав розраховувати на припинення агресії з боку Москви у найближчій перспективі. 

 

“Лідерство США у посиленні військової присутності Альянсу в Чорноморському регіоні надзвичайно важливе. Це єдиний шлях, який може допомогти стримати Росію від агресивних дій”, – наголосила вона.

 

Зокрема, вона відзначила, що Київ розраховує на подальшу пильну увагу з боку США до ситуації в Азовському і Чорному морях та засудження російського збройного нападу на ВМС України поблизу  Керченської протоки.

 

"Агресивні дії РФ підривають регіональну та міжнародну безпеку. Кремль нехтує міжнародним правом та двосторонніми угодами. Така поведінка вимагає посилення тиску на Росію", – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

 

Крім того, вона також наголосила на необхідності термінового відновлення формату комісії Україна-НАТО на рівні міністрів, який нині блокується Угорщиною. "Україна приділяє значну увагу захисту прав національних меншин і прагне вирішувати це питання у двосторонньому діалозі з Угорщиною", – додала вона.

 

Нагадаємо, Комітет постійних представників країн ЄС затвердив запровадження санкцій проти росіян, яких в Євросоюзі вважають причетними до інциденту із захопленням українських суден поблизу Керченської протоки.

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня вісім полоненим українським морякам.

 

25 січня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у Росії пообіцяли провести додаткове медобстеження полоненого моряка Сороки. 12 січня вона заявила, що пораненим українським морякам з початку 2019 року не надають ліків у ізоляторі "Матросская тишина".

 

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.