Регіонал вважає, що за резолюцію щодо України сенаторам США заплатили грубі гроші

25 Вересня 2012, 07:58

"Ця резолюція ухвалювалась разом з 10  іншими резолюціями  10 хвилин. Обговорення не було", – розповів  Кожара.

На запитання ведучого, чи це не нагадало дещо, що робиться в українському  парламенті, Кожара відповів: "Це нагадало мені багато інших парламентів, інших країн, в яких я також мав честь побувати".

Регіонал вказав, що під час ухвалення резолюції він був у приміщенні сенатського комітету в Капітолії разом з Євгенією Тимошенко та Сергієм Власенком, захисником екс-прем’єра. "І що цікаво, з лобістами, які обслуговують інтереси сім’ї Тимошенко. При чому, я прізвище не буду називати, я скажу тільки, що це одна з найбільших вашингтонських компаній Вайлі Райн, а Тимошенко і Власенка супроводжував один з найвідоміших вашингтонських юристів, який є  колишнім конгресменом, кандидатом у сенатори і так далі", – сказав Кожара.

"Після сенатського комітету відбулось дивне голосування у самому сенаті. Воно відбулось о  3:30 ранку, при чому коли сенат завершив вже незакінчену роботу, проголосував за кадри, за призначення американських послів, за  деякі бюджетні питання, там було всього 50 сенаторів уночі, з них 47 встало і пішло. І коли залишились 3 сенатори, ця резолюція постала на пленарному засіданні Сенату. Також дивним чином вона була проголосована, тому що процедура була за замовчуванням. Якщо не було зауважень, то вона приймалась", – розповів Кожара.

Читайте також: Повний текст резолюції від американських сенаторів щодо України

"Я не можу стверджувати, але за моєю інформацією, були сенатори, які заперечували. Тому, можливо, знову таки я не стверджую, але можливо, що той сенатор, його прізвище сенатор Дурбін, який вносив резолюцію, він навіть порушив правила Сенату", – додав він.

"Резолюція насправді носить лобістський характер, за її просування американським компаніям, представників яких я бачив якраз в кімнаті засідання комітету Сенату, проплачені, я так розумію, надзвичайно великі гроші. Крім того, за своїм статусом, резолюція ця називається "думка сенату", вона не має ніякого впливу на адміністрацію і держдепартамент США,  і ж окремою думкою, судячи з процедури прийняття, окремих сенаторів, які, на жаль, працюють на окремі політичні сили в Україні ", – підсумував Кожара.

Нагадаємо, захисник екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що МЗС  і лобісти Партії регіонів намагалися заблокувати прийняття Сенатом США резолюції стосовно України.

22 вересня бютівець Остап Семерак заявив, що Сенат США прийняв резолюцію щодо України, яку нещодавно схвалив комітет Сенату із закордонних справ.

У МЗС заявили, що не вважають за доцільне коментувати резолюцію, прийняту Сенатом США, бо вона має декларативний характер.

Читайте також: Реакція МЗС на критику України нагадує «базарну» дипломатію