Регіонал із третьої спроби пропонує амністію тіньових доходів

12 Листопада 2013, 08:54

Протягом року декларанти зможуть добровільно показати всі доходи і майно зі сплатою 1% від їхньої вартості, повідомляє Коммерсантъ-Украина.

У свою чергу, держава гарантує, що не ініціюватиме кримінальні та адміністративні санкції до учасників податкової амністії.

Протягом року юридичні і фізичні особи – громадяни України зможуть добровільно задекларувати доходи – гроші, цінні папери, рухоме і нерухоме майно, майнові права, об'єкти за кордоном, з яких не були сплачені податки.

Декларація, подана до Міністерства юстиції, повинна містити інформацію про суб'єкта легалізації, перелік майна, його місцеперебування та вартість. Протягом 10 днів Мін'юст буде видавати свідоцтво про легалізацію доходів, плата за яке складе 1% від вартості легалізованих активів.

Відповідно до законопроекту, надані Мін'юсту дані не підлягають перевірці контролюючих органів. При цьому суб'єкти звільняються від зобов'язання розкривати джерела отримання доходів (закон не поширюється на доходи, отримані злочинним шляхом).

Крім цього, вони зможуть без обмежень користуватися і розпоряджатися об'єктами власності, а також правом розміщувати гроші в іноземних банках без отримання дозволу Нацбанку.

Таким чином, держава гарантує, що проти суб'єкта легалізації не буде розпочато кримінальне або адміністративне переслідування в рамках амністії капіталів. Однак Мін'юст зможе надати інформацію з декларації правоохоронним органам за рішенням Верховного Суду, якщо проти особи буде порушено кримінальну справу, не пов'язану з легалізацією.

Зазначимо, що це не перша ініціатива Смітюха про амністію капіталів: з 2007 року ним було подано три ініціативи, які не виносили навіть на перше читання. Крім того, Міністерство доходів і зборів неодноразово обіцяло ввести загальне декларування доходів фізичних осіб, для чого буде потрібна подача нульової декларації.

Перший заступник голови комітету з питань податкової та митної політики Оксана Продан (УДАР) впевнена, що сенс у податковій амністії буде тоді, коли в державі ліквідують причини переходу бізнесу в тінь і реформують судову систему.

"Сьогодні гарантія непереслідування є, а завтра її може не бути", – пояснює вона. Експерти запевняють: поки немає довіри до держорганів влади, які займаються перерозподілом власності, ніхто не захоче легалізувати свої доходи.

Нагадаємо, у січні цього року міністр доходів та зборів Олександр Клименко заявив, що першочерговим завданням перед працівниками відомства є підвищення ефективності системи протидії тіньовому сектору економіки.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов заявив, що рівень тінізації торгівлі в Україні становить не менше 33%.

Натомість директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин оцінює рівень тінізації економіки у 50%.