Ракетний договір. Столтенберг відкинув запропонований Німеччиною “компроміс” з РФ

7 Лютого 2019, 13:39

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг відкинув пропозицію  депутатів Бундестагу про те, що задля компромісу щодо Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності (ДРСМД) Росія може перемістити свої ракети на схід таким чином, щоб вони не могли досягти Європи. Про це йдеться в інтерв'ю Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

 

"Він (договір, – Ред.) має залишитися при повній забороні цих ракет середньої дальності. В іншому разі високомобільні ракети можна доставити зі сходу на захід Росії дуже швидко. Що стосується американських ракет, то вони є оборонними. Це зовсім інше. США не порушують договір", – зауважив він.

 

За його словами, Москва неодноразово заявляла про своє невдоволення ДРСМД, який не забороняє зброю, що розробляється і розміщується такими країнами, як Китай, Індія, Пакистан чи Іран. "Але це не виправдання для порушення договору. Навпаки, це має бути приводом для зміцнення цього договору про роззброєння і залучення більшого числа партнерів", – підкрелив генсек.

 

Водночас він уточнив, що після оголошення США про вихід з договору у РФ є ще шість місяців, щоб виконати його положення.

 

"Ми знову закликаємо Росію скористатися цією можливістю. Договір, який тільки одна сторона поважає, не працює. НАТО продовжуватиме працювати над збереженням договору та посиленням контролю над озброєннями. Ми розглянемо ініціативи для цього. І ми будемо продовжувати розмову з Росією", – наголосив він.

 

"Настав час, щоб Росія нарешті виконала угоду. Одне з основних зобов'язань – поважати кордони всіх держав Європи. І відмова від погроз або застосування сили. Очевидно, що цього не зробила Росія у випадку України", – додав генсек.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

читати ще

показати ще