Рада вирішила залишити спецпенсії нечесним прокурорам і слідчим

21 Вересня 2011, 20:47

За відповідний проект закону №8615 у першому читанні проголосували 66 депутатів за мінімально необхідних 226.

Законопроектом пропонувалося внести зміни до статті закону "Про прокуратуру", що встановлює механізм пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих.

Відповідно до чинного законодавства, прокурори й слідчі із загальним стажем не менше, ніж 20 років, у тому числі на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше, ніж 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку.

Пенсію призначають у розмірі 80% від суми їхньої місячної зарплати.

При цьому законом установлено, що особи, звільнені з роботи в порядку дисциплінарного покарання або за рішенням суду, втрачають право на пенсійне забезпечення за вислугу років.

Крім цього, права на одержання пенсії втрачають також особи, звільнені з роботи у зв'язку з осудом за умисний злочин, вчинений з використанням посадового становища або корупційної дії.

У таких випадках пенсія зазначеним особам призначається на загальних підставах.

На думку одного з авторів законопроекту, депутата Ради Юрія Прокопчука (фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина"), відсутність у законодавстві положення про позбавлення спеціальних пенсій прокурорів і суддів за порушення прав і свобод людини, є неприпустимим.

Проектом закону передбачалося, що порушення прав громадян має бути встановлене судом України або міжнародною судовою інстанцією, юрисдикцію якої визнано Україною. 

Нагадаємо, закон про пенсійну реформу був прийнятий Верховною Радою України 248 голосами 8 липня поточного року з ініціативи Кабінету міністрів України.

Законом передбачається внесення низки змін в 22 законодавчих акти, в тому числі закони "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам" , "Про прокуратуру", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", "Про державну службу", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", а також "Про судоустрій і статус суддів".

Пенсійна реформа набуває чинності з 1 жовтня 2011 року.