НОВИНИ

Пенсійна реформа вступить в дію 1 жовтня

Верховна Рада перенесла набуття чинності закону про пенсійну реформу з 1 вересня на 1 жовтня. За внесення відповідного уточнення до раніше прийнятого закону проголосували 245 депутатів.

Крім терміну набуття чинності, Рада уточнила в законі ще 3 положення.

Зокрема, парламент вилучив з нього норму про проведення з 1 січня 2012 року перерахунку пенсій із застосуванням показників середньої заробітної плати за 2006-2008 роки із застосуванням такого показника за 2009 рік.

Також Рада уточнила, що особи, які досягли 62-річного віку, перебувають на державній, дипломатичній службі або службі в органах місцевого самоврядування і одержали на день набуття законом чинності право працювати на займаних посадах після досягнення ними пенсійного віку, зберігають це право.

Парламент також вилучив із закону норму, за якою Пенсійний фонд належав до фінансових установ, зберігши за ним статус органу виконавчої влади.

Нагадаємо, закон про пенсійну реформу Рада прийняла 8 липня. Тоді Рада  ввела підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років із щорічним його збільшенням на 6 місяців, починаючи з 1 вересня. 

Передбачалось, що після підписання президентом закон вступить в дію з 1 вересня. Однак закон не був підписаний головою ВР.  

Сьогодні, 6 вересня, Рада не підтримала проект постанови, який передбачав скасування закону про пенсійну реформу