Рада прирівняла до “спрощенців” тих, хто заробляє до 20 млн грн

5 Липня 2012, 17:05

За відповідний закон "Про внесення змін до Податкового кодексу" (щодо Державної податкової служби і у зв'язку з проведенням адміністративної реформи) №10224 5 липня проголосували 262 народних депутата при необхідному мінімумі 226 голосів.

Згідно з ним, у п'яту групу входять фізособи-підприємці, у яких працюють до 20 осіб, а в шосту – юрособи з числом найманих працівників до 50. Для цих двох нових груп ставка єдиного податку становить 7% доходу в разі сплати податку на додану вартість (ПДВ) і 10% – у разі включення ПДВ до єдиного податку.

В даний час до третьої групи відносяться фізособи-підприємці з числом найманих працівників до 20 осіб і обсягом доходу до 3 млн грн. Четверта група – це юрособи з доходами до 5 млн грн і числом працівників до 50. Єдиний податок для обох цих груп становить 3% або 5% залежно від сплати ПДВ.

Новий закон встановлює, що в разі виходу за граничні розміри доходів представники третьої і четвертої груп можуть наступного року обрати відповідно п'яту та шосту. При цьому за попередній рік третя група повинна сплатити податок за надлишковий дохід за ставкою 15%, а четверта – за подвоєною ставкою.

Порушники обсягів доходу з п'ятої групи повинні будуть обкласти надлишковий дохід також за ставкою 15%, а з шостої групи – за подвоєною ставкою, а в наступному році перейти на загальну систему оподаткування.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела щоквартальну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами-підприємцями, що працюють за спрощеною системою оподаткування. Раніше законодавство передбачало щомісячну сплату єдиного соцвнескупідприємцями, що працюють за спрощеною системою оподаткування.

22 червня президент Янукович підписав закон, який передбачає введення мораторію на застосування штрафних санкцій до платників єдиного податку за порушення, допущені в період з 1 січня по 31 грудня 2012 року при заповненні податкових декларацій, а також при порушенні порядку розрахунку податкових зобов'язань.