Рада дозволила корпоратизацію титанових підприємств, на які поклав око Фірташ

5 Липня 2011, 17:47

За прийняття в цілому законопроекту №8725 "Про внесення змін до закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (щодо скорочення переліку підприємств, що не підлягають приватизації)" проголосували 244 депутати за мінімально необхідних 226.

Водночас Рада зберегла заборону приватизувати ці підприємства.

Крім того, парламент дозволив приватизацію шовкорадгоспів "Апостолевський" і "Шотівський" (обидва – Дніпропетровська область), Українського державного інституту скла, виробничого об'єднання "Автоскло" (обидва – Донецька область), Київського державного заводу "Буревісник", Славутського комбінату "Будфарфор" (Хмельницька область).

Автори зареєстрованого 25 червня законопроекту – депутати Ради від фракції Партії регіонів Юрій Каракай і Сергій Майборода.

Нагадаємо, Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК перебувають в оренді в компанії "Кримський титан".

50%+1 акція "Кримського Титана" належить державі, 50%-1 акція – компанії Ostchem Germany Gmb (входить в Group DF Дмитра Фірташа), у статутний фонд компанії передано цілісний майновий комплекс ГАК "Титан".

Group DF у грудні 2010 року заявила про зацікавленість у створенні разом з державою єдиної вертикально інтегрованої структури в титановій галузі, а також отриманні контролю в ній.

Зокрема, як наприкінці минулого року повідомила газета "Коммерсант-Украина", Фірташ мав намір виступити в якості інвестора у створюваній державою холдинговій компанії "Кримський титан". В обмін на інвестиції, обсяг яких тоді обговорювався, а також частки у підконтрольних бізнесменові підприємствах титанової галузі він мав отримати контрольний пакет акцій "Титану України".