Під час зустрічі з віце-прем'єром РФ Ігорем Сечіним і заступниками голови правління «Газпрому» Олександром Мєдвєдєвим і Андрієм Кругловим глава уряду поцікавився про можливості залучення альтернативних видів енергетики.
Сечін заявив, що альтернативна генерація вимагає додаткового резервування як по мережах, так і за класичними видами генерації, і це лягає на плечі споживачів, підвищуючи вартість електроенергії.
«Сьогодні не зайвим буде згадати тих, хто заважав нам будувати «Північний потік». Якщо б не заважали, була б вже друга гілка, і вони обидві були б завантажені. Під нові транспортні маршрути «Газпром» би вже відкрив нові родовища, в тому числі Бованенківське, активніше працювали б на Штокмані, і сьогодні, впевнений, таких би проблем не виникало», – сказав Путін.
Він висловив сподівання, що робота по «Північному потоку» буде завершена і робота по «Південному потоку» активізується.
«Сьогодні очевидно, що це абсолютно затребувані проекти», – зазначив він.
Нагадаємо, Росія на кілька днів знизила поставки газу в Західну Європу, в обсязі до 10%, але потім обсяги газу повернулися до показників, передбачених контрактом.
Першими про про зниження поставок газу з Росії в обсягах від 7 до 30 % заявили Італія, Австрія, Словаччина та Польща.
Прес-секретар Єврокомісії Марлене Хольцнер підтвердила, що Росія скоротила поставки газу в дев'ять європейських країн.
Як відомо, Янукович дорікнув європейцям за будівництво газопроводів в обхід України на прес-конференції за підсумками XV саміту Україна – ЄС.
Йдеться про Північний та Південний потоки.
Як повідомлялося, у листопаді офіційні особи Росії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Єврокомісії відкрили першу гілку європейсько-російського газопроводу "Північний потік", який іде в обхід України.
Газопровід "Південний потік" повинен пройти в обхід України дном Чорного моря від узбережжя Росії до узбережжя Болгарії, а потім – у ряд інших європейських країн. Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд куб. м у рік.