НОВИНИ

У Газпромі не бачать доцільності пускати "Південний потік" через Україну

Будівництво газопроводу «Південний потік», який планується прокласти від Росії до Європи по дну Чорного моря, через територію України економічно недоцільно. Про це заявив в п'ятницю журналістам заступник голови правління Газпрому Валерій Голубєв в кулуарах інвестиційного форуму в Сочі.

«Вона (Україна - ред.) давно пропонує», - сказав Голубєв, коментуючи пропозиції президента України Віктора Януковича про те, щоб «Південний потік» пройшов по території України.

«Можна було б провести через Крим, вийти у Євпаторії і далі - в Чорне море, але який сенс, коли можна просто безпосередньо», - відмітив Голубєв.

На питання, чи бачить він економічну доцільність в реалізації такої пропозиції, Голубев відповів «Ні».

Нагадаємо, сьогодні, 16 вересня, президент Віктор Янукович запропонував Європейському Союзу і Росії прокласти суходолом на півдні України газопровід як альтернативу «Південному потоку"», який Росія має намір будувати в обхід України на дні Чорного моря.

Як відомо, проект газопроводу "Південний потік" повинен пройти в обхід України від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії та Австрії.  Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд куб. м на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.