НОВИНИ

У «Газпромі» зізналися, що на кілька днів зменшували поставки газу в Європу

Росія на кілька днів знизила поставки газу в Західну Європу, в обсязі до 10%, але потім обсяги газу повернулися до показників, передбачених контрактом. Про це повідомив заступник голови правління холдингу «Газпром» Андрій Круглов.

У суботу, 4 лютого, глава уряду РФ Владімір Путін зустрівся з віце-прем'єром Ігорем Сечіним, заступниками голови правління «Газпрому» Олександром Медведєвим і Андрієм Кругловим та обговорили ситуацію в енергетиці взагалі, а також навколо поставок газу в європейські країни.

Зокрема, Путін запитав, як зараз виконуються поставки газу, зокрема, в європейські країни.

Круглов визнав, що протягом декількох днів було невелике зменшення поставок до цих країн об'ємом до 10%, але потім обсяги газу повернулися до показників, передбачених контрактом.

Крім цього, він заявив, що «Газпром» не зможе поставити європейським споживачам додаткові обсяги газу, які вони запросили.

«По далекому зарубіжжю заявки виконуються відповідно до контракту в даний час. Ми бачимо, що обсяг заявок збільшився, у нас існує затверджений графік поставок газу в Західну Європу», - заявив Круглов.

За словами Круглова, в рамках цього графіка і проводяться поставки.

«Але додаткові обсяги, які наші західноєвропейські партнери просять поставити, «Газпром» в даний час задовольнити не може», - сказав заступник голови правління компанії.

Нагадаємо, першими про про зниження поставок газу з Росії в обсягах від 7 до 30 % заявили Італія, Австрія, Словаччина та Польща.

Скарги європейських споживачів російського газу на скорочення обсягів його постачання викликали здивування в Москві. Заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв переклав відповідальність за недопоставки блакитного палива в Європу на українських транзитерів. За його словами, Україна у зв'язку з холодами споживає газу значно більше, ніж передбачено контрактом.

У відповідь на такі звинувачення Нафтогаз заявив, що обсяг відбору російського газу не перевищує контрактного рівня. Київ у черговий раз запевнив, що гарантує транзит газу до Європи в повному обсязі. При цьому міністр палива і енергетики Юрій Бойко пояснив, що газ до Європи надходить не в повному обсязі, тому що у зв'язку з різким похолоданням в Росії знизилося надходження російського газу в ГТС України.

А вчора начальник управління структурування контрактів та ціноутворення "Газпром експорт" Сергій Комлєв в кулуарах "Форуму Росія 2012" заявив, що скарги європейських споживачів на недопоставки газу пов'язані з тим, що вони просять поставити надконтрактні обсяги.

Проте прес-секретар Єврокомісії Марлене Хольцнер підтвердила, що Росія скоротила поставки газу в дев'ять європейських країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.