НОВИНИ

Єврокомісія підтвердила зниження поставок російського газу

Європейська комісія відзначає зменшення об’ємів поставок російського газу до деяких країн Євросоюзу, однак вважає ситуацію некритичною. Про це заявила сьогодні на брифінгу представник Єврокомісії Марлєн Холзнер.

«Ми не перебуваємо в критичному стані, оскільки всі країни-члени змогли підготуватися», - сказала вона.

За словами представника Єврокомісії, зменшення поставок газу на сьогодні спостерігаються в кількох країнах-членах ЄС, зокрема, в Польщі, Словаччині, Австрії, Угорщині, Греції, Румунії та Італії.

Як зазначила Холзнер, контрактами, що діють між російським Газпромом та європейськими компаніями, передбачено певну гнучкість в обсягах поставок за складних погодних умов, які нині спостерігають в Росії.

Разом з тим, вона не змогла уточнити, наскільки може бути змінено обсяги поставок газу, зазначивши, що це питання обумовлюється контрактами між учасниками ринку.

Холзнер також зазначила, що Єврокомісія підтримує контакти з російським посольством при ЄС, а також сьогодні поінформувала членів Газової координаційної групи про ситуацію з поставками газу.

Крім того, Холзнер нагадала, що після перебоїв з поставками газу у січні 2009 року Єврокомісія вжила низку заходів, зокрема, допомогла профінансувати проекти з об’єднання енергетичних мереж країн-членів Євросоюзу. При цьому, ЄС схвалив Директиву, що зобов’язує країни-члени вживати відповідних заходів, щоб вони могли прожити 30 днів за відсутності поставок газу чи в умовах перебоїв з його надходженням.

Нагадаємо, Італія, Австрія, Словаччина та Польща заявили про зниження поставок газу з Росії в обсягах від 7 до 30 %.

Скарги європейських споживачів російського газу на скорочення обсягів його постачання викликали здивування в Москві. Заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв переклав відповідальність за недопоставки блакитного палива в Європу на українських транзитерів. За його словами, Україна у зв'язку з холодами споживає газу значно більше, ніж передбачено контрактом.

У відповідь на такі звинувачення Нафтогаз заявив, що обсяг відбору російського газу не перевищує контрактного рівня. Київ у черговий раз запевнив, що гарантує транзит газу до Європи в повному обсязі. При цьому міністр палива і енергетики Юрій Бойко пояснив, що газ до Європи надходить не в повному обсязі, тому що у зв'язку з різким похолоданням в Росії знизилося надходження російського газу в ГТС України.

А сьогодні начальник управління структурування контрактів та ціноутворення "Газпром експорт" Сергій Комлєв в кулуарах "Форуму Росія 2012" заявив, що скарги європейських споживачів на недопоставки газу пов'язані з тим, що вони просять поставити надконтрактні обсяги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.