За словами представника уряду Німеччини Георга Шрайтера, Путін погодився почати політичний діалог з приводу вирішення ситуації в Криму.
Яким чином буде функціонувати група і коли вона почне свою роботу, не повідомляється.
Під час розмови Меркель, зокрема, звинуватила Путіна у порушенні міжнародних договорів через здійснення "неприпустимої інтервенції " в Україні.
Канцлер Німеччини також закликала російського президента поважати територіальну цілісність України.
Телефонна розмова між Меркель і Путіним відбувся ввечері в неділю, 2 березня.
В опублікованому на сайті Кремля повідомленні йдеться, що в під час розмови Путін назвав заходи, до яких вдається Росія, адекватними ситуації, що склалася.
Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.
Між тим, член Ради з прав людини при президентові РФ, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров заявив, що постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження.
Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність.
2 березня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій закликала Путіна не вводити війська в Україну.
НАТО після засідання, присвяченого ситуації в Україні, засудило посилення військових дій Росії в Криму та висловило велику стурбованість щодо рішення Ради Федерації РФ про використання збройних сил Росії на території України.