Проросійського архієпископа УПЦ МП Янукович нагородив “за заслуги”

1 Березня 2012, 04:53
На урочистому ювілейному зібранні, яке відбулося у Вінницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського, орден правлячому архієрею вручила перший віце-прем'єр-міністр України, міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.
 
Орден «За заслуги», заснований Указом Президента України від 22 вересня 1996 року, є відзнакою за видатні досягнення в економічній, науковій, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах суспільної діяльності на благо України.

У зв'язку з нагородою архиєпископ написав Януковичу лист подяки, у якому повідомив про "знаменну і радісну подію не тільки в моєму житті, але і в житті Тульчинської єпархії, частиною історії якої є духовне служіння правлячого архієрея".

У листі Президенту владика Іонафан також пише: "Віруючі Тульчинської єпархії з задоволенням сприймають Ваші рішення про повернення релігійним громадам УПЦ (МП) храмів, колись незаконно відібраних у Церкви. Важливо відзначити, що Ваші вказівки в цій важливій сфері державно-церковних відносин в останні роки успішно втілюються в реальні справи наполегливими зусиллями вінницької обласної державної адміністрації."

"При цьому, дозвольте запевнити Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, в тому, що в особі духовенства і пастви Тульчинської єпархії, Ви, як Президент країни, що йде по шляху побудови справжнього демократичного суспільства, знайдете постійну підтримку всім Вашим починанням на благо незалежної і багатонаціональної Української Держави", – йдеться в подячному листі архієпископа Іонафана.
 
Нагадаємо, що сам архієпископ Іонафан є одним з головних популяризаторів ідеології "Русского мира" в Україні, а також є опонентом Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира та його оточення з цілої низки питань – від кадрової політики до редакції Статуту УПЦ.