НОВИНИ

Проросійські сили в УПЦ хочуть скликати позачерговий синод й відмовляються підкорятися Володимиру

"В архієрейському корпусі УПЦ (МП) з подивом сприйняли "прецедент одноосібного перегляду деяких останніх синодальних кадрових перестановок в Київській єпархії" Предстоятелем УПЦ митрополитом Володимиром. У зв'язку з цим "в найближчій перспективі буде скликаний позачерговий Священний Синод УПЦ", повідомляє офіційний сайт архієпископа Тульчинського і Брацлавського Іонафана (Єлецьких).
Після оприлюднення Звернення митрополита Володимира, владика Павло офіційно заявив, що він, як архієрей, у цій ситуації зобов'язаний виконувати тільки рішення Священного Синоду, який призначив його керувати Київською єпархією. Таким чином, мова йде про фактичне двовладдя в управлінні Київською єпархією УПЦ (МП).
 
Також рішення Предстоятеля УПЦ про своє право на управління Київської кафедрою сайт архієпископа Іонафана називає "особливою позицією Предстоятеля УПЦ на кадрові зміни в управлінні столичної єпархією", натякаючи на неканонічність рішення митрополита Володимира, яке йде всупереч рішенням, "соборно виробленим на січневому 2012 засіданні Священного Синоду УПЦ".
 
Тому в найближчий час проросійські сили в церкві хочуть скликати позачерговий Священний Синод УПЦ. На ньому "планується розгляд та оприлюднення остаточних підсумків перевірки фінансово-господарської дисципліни в деяких єпархіях УПЦ. Ймовірно і прийняття синодального "Звернення до всієї повноти Української Православної Церкви".
 
У той же час, за свідченням одного з учасників зібрання у Київській єпархії, з яким вдалося зв'язатися кореспондентові "Релігії в Україні", під час зборів не відбувалося нічого такого, що давало б привід до заяв, оприлюдненими на сайті архієпископа Іонафана. За свідченням учасника, збори пройшли в сприятливій атмосфері, після оголошення звернення Предстоятеля УПЦ  розглядалися богослужбові та пастирські питання. Закриваючи збори, митрополит Павло закликав духовенство з увагою та відповідальністю нести послух у своїх благочиннях.
 
Нагадаємо, архієпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан входить до групи т.з. "прокремлівських" владик, до якої також відносять митрополитів Одеського Агафангела, Донецького Іларіона та деяких інших.
 
Як повідомляв Тиждень, 7 лютого, Митрополит Володимир (Сабодан) оприлюднив своє Звернення до учасників зборів Київської єпархії, в якому знівелював рішення Синоду про призначення настоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла (Лебедя) тимчасовим керуючим Київською єпархією і повідомив, що він, Предстоятель УПЦ, продовжує керувати цією єпархією.