НОВИНИ

Експерт: Синод УПЦ (МП) підірвав міст, який з’єднував Володимира із зовнішнім світом

Звільнення архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) з двох посад сприятиме ізоляції митрополита Володимира. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив релігієзнавець Андрій Юраш.

«Звільнення Олександра (Драбинка) з кількох стратегічно важливих посад Синоду – голови відділу зовнішніх зв’язків і керівника сайту - фактично це є підривання мосту, який з’єднував митрополита Володимира із зовнішнім світом», - вважає Юраш.

«Я би навіть жорсткіше сказав, це фактично повна його ізоляція і доведення українській церковній громаді і керівництву у Москві, що вже Володимир недієздатний. Що він без архієпископа Олександра сам не може ні написати, ні озвучити, ні відслужити», - зазначив релігієзнавець.

За його словами, удар спрямовувався «не тільки по оточенню», «насправді вибивали з колії Володимира». «Це формально, бо фактично він і так вже був вибитий з колії», - додав Юраш.

Крім того, експерт зауважує, що представники Синоду, виходячи із власних розрахунків, вчинили стратегічно правильно, призначивши на посади керівників відділу зовнішніх зв’язків і сайту знайомих людей, а «не привезених, якихось антагоністів». Більше того, це люди, яких всі вважали найближчими однодумцями архієпископа Олександра і які нібито входили у «міфічну групу прибічників і молодого оточення митрополита Володимира».

Нагадаємо, вчора на засіданні Священного Синоду УПЦ (МП) під головуванням митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела архієпископ Олександр (Драбинко) був звільнений з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ та з посади головного редактора офіційного сайту УПЦ за поширення «смути». Архієпископ Олександр також був особистим секретарем Предстоятеля УПЦ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.