НОВИНИ

УПЦ (МП) наполягає на передачі їм Почаївської та Києво-Печерської Лавр

Закон про повернення Українській православній церкві (МП) майнових комплексів Почаївської та Києво-Печерської Лавр повинен бути прийнятий. Про це сьогодні на брифінгу заявив прес-секретар предстоятеля УПЦ (МП) Георгій Коваленко.

"Те, що було насильно відібрано у церкви, повинно бути повернуто церкви", - заявив Коваленко.

"З одного боку, мова йде про відновлення історичної справедливості, з іншого боку, про виконання рекомендацій світового співтовариства, оскільки у всьому світі церковне майно належить релігійним громадам і церквам", - додав він.

При цьому Коваленко відзначив, що УПЦ (МП) не є юридичною особою. "Тобто мова йде про повернення монастирського майна громаді монастиря", - пояснив він.

За його словами, всі релігійні громади займаються відновленням храмів, в тому числі віднесених до пам'яток історико-культурної спадщини. "Не можна говорити, що існує якийсь конфлікт між церквою і державою щодо збереження пам'яток архітектури - це наша спільна справа, і ми повинні його робити", - зазначив Коваленко.

У свою чергу народний депутат Василь Горбаль (фракція Партії регіонів) припустив, що, можливо, надалі в парламенті буде розроблений закон про реституцію церковного майна в цілому по Україні, але зараз необхідно прийняти закон про повернення УПЦ (МП) Києво-Печерської та Почаївської Лавр. "Мова йде про правильне оформлення вже сформованої ситуації з Лаврами", - сказав він.

"Можливо, необхідно було у Верховній Раді розробити законопроект про реституцію законного майна (церковним громадам – Ред.), але важливо хоча б так, фрагментарно, почати цей процес, тому що, на жаль, дискусія про реституцію церковного майна триває давно, але зараз вона так і не дійшла до свого логічного завершення ", - пояснив він.

"У будь-якому випадку, законопроект, я впевнений, буде проголосований", - заявив він.

Намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври архієпископ Володимир нагадав, що на території Тернопільської області вже багато храмів повернуто релігійним громадам різних релігійних конфесій.

"Оскільки ми всі рівні перед законом, то ми просимо, щоб восторжествувала історична справедливість Ми не претендуємо на чуже, а просимо, щоб нам повернули все те, що було конфісковано в минулому столітті", - сказав він.

За його словами, зараз об'єкти Почаївської Лаври знаходяться на балансі міністерства, і релігійна громада виплачує орендну плату за користування ними.

Нагадаємо, у середині січня депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону «Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій».

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві.

У свою чергу глава УГКЦ патріарх Святослав (Шевчук) вважає неприйнятним передавання визначних культових споруд одній церкві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.