Прокуратура Криму повідомила про підозру судді у справі журналіста Семени

31 Липня 2019, 13:32

Прокуратура АР Крим підозрює у порушенні законів та звичаїв війни суддю Залізничного районного суду Сімферополя, яка винесла вирок журналісту Миколі Семені. Відповідна інформація оприлюднена на сайті прокуратури у середу, 31 липня.

 

Зазначається, що прокуратура і слідчі Головного управління Нацполіції у АР Крим та м. Севастополі повідомили про підозру судді незаконно створеного "Залізничного районного суду Сімферополя" у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

 

“Вказана суддя, реалізуючи політику держави-окупанта спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення в Криму, протягом лютого-вересня 2017 року, в порушення норм Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, здійснювала розгляд кримінальної справи відносно українського журналіста, незаконно застосовуючи кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство Російської Федерації на території окупованого півострова Крим”, – йдеться у повідомленні.

 

Прокуратура вказує, що суддя заборонила допит журналіста в судовому засіданні та проігнорувала надані ним беззаперечні докази, що спростовували висунуте обвинувачення, і тим самим позбавила останнього права на справедливий судовий процес.

 

Як повідомлялося, 22 вересня 2017 року так званий Залізничний районний суд Сімферополя засудив кримського журналіста Миколу Семену до двох з половиною років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Прокуратура просила для журналіста Семени три роки позбавлення волі умовно. Однак 18 грудня в окупованому Криму підконтрольний Москві Верховний суд ухвалив рішення частково пом'якшив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Так, суд пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання. Йдеться про заборону займатися публічною діяльністю на два роки, а не три, як було раніше.

 

У грудні слідчий в анексованому Криму висунув Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа складалася з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з вироком у справі журналіста Миколи Семени.