НОВИНИ

Затриманого в окупованому Криму журналіста відпустили під підписку про невиїзд

Все, що було вилучене в будинку журналіста, відправляють на експертизу.

Затриманого у вівторок в Криму журналіста Миколу Семена відпустили з допиту під підписку про невиїзд. Про це повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

«О другій годині закінчився його допит в якості підозрюваного, його підозрюють за частиною 2 статті 280.1 Кримінального кодексу (Росії – Ред.). Пред'являють йому те, що він нібито підготував і відправив для публікації в Крим.Реалії статтю, яку російські експерти назвали екстремістською. Микола провину не визнає. Його відпустили під підписку про невиїзд», – сказав адвокат.

Він також уточнив, що все, що було вилучене в будинку журналіста – комп'ютери, ноутбуки, флеш-накопичувачі, література – буде піддане експертизі. На думку адвоката, ця процедура може зайняти два-три місяці, після чого допити триватимуть.

Двоє інших кримських журналістів були залучені в якості свідків, однак, пославшись на 51 статтю Конституції Російської Федерації, відмовилися від свідчень.

Вранці 19 квітня в Криму російські силовики провели низку обшуків в будинках журналістів в пошуках зв'язків з Крим.Реаліі. Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семена. Його син розповів, що обшук в будинку його батька тривав п'ять годин.

На сайті російської прокуратури Криму також з'явилася інформація про проведення слідчих дій також стосовно ще низки журналістів. Однак імена і прізвища їх у відомстві не називають.

Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що після обшуку в ФСБ відвезли ще двох журналістів. Згодом стало відомо, що «прокуратура» окупованого Криму зібралася повністю заблокувати сайт «Крим.Реалії».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.