"Ми були вражені повідомленнями про порушення суверенітету України. Це – події, які ми вважали б немислимими в 21-му столітті на Європейському континенті", – сказав Баррозу.
Він підкреслив, що проблеми Криму повинні вирішуватися з повагою української єдності та суверенітету.
"Я сподіваюся, що міжнародне співтовариство буде також стояти з нами, відстоюючи ці принципи і гарантії регіонального та міжнародного миру", – зазначив президент ЄК.
На його думку, висновок, до якого ЄС прийшов за останні 60 років, полягає саме в цьому.
"Відмінності не можуть вирішуватися шляхом поділу або виділення. Історія показала нам, що безпека не приходить від будівництва великих парканів або стін, а приходить від інтеграції цих відмінностей. Це те, за що виступає Європейський Союз. Ці цінності Європа захищатиме", – запевнив Баррозу.
Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.
Між тим, член Ради з прав людини при президентові РФ, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров заявив, що постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження.
Згодом прес-служба українського парламенту повідомила про засідання Верховної Ради, яке має відбутися у неділю, 2 березня.
Водночас віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський припустив, що депутати можуть вирішити питання щодовведення в Україні надзвичайного чи воєнного стану.
Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність.