Правозахисники: міліція Могильова несе загрозу національним інтересам

15 Березня 2011, 09:54

Як сказано в документі, під керівництвом Могильова міліція перетворюється в інструмент репресій і є загрозою для національних інтересів України.

Правозахисники вважають, що це відбувається через некомпетентність Могильова, який фактично ліквідував управління моніторингу з дотримання прав людини при МВС, звільнив помічників міністра з прав людини, припинилася діяльність мобільних груп, громадських рад.

За інформацією ХПГ, кількість жертв незаконного насильства з боку міліції з 604 тис. осіб в 2009 році збільшилася до 780-790 тис. в 2010 році, кількість випадків смерті в райвідділах міліції зросла з 23 в 2009 році до 51 в 2010 році.

"Деякі публічні висловлення Могильова штовхають його підлеглих до протиправної манери поведінки, зловживання владою і службовим становищем", – сказано у зверненні.

Так, 9 липня Могильов заявив, що роботу відомства він буде оцінювати за кількістю заведених кримінальних справ.

На думку правозахисників, така політика ще гірша, ніж оцінка роботи з показників розкритих злочинів, і сприяє використанню незаконних методів у роботі міліції.

Могильов заявив також, що не буде навіть перевіряти повідомлення, які з'явилися в пресі або в Інтернеті.

Водночас згідно п. 4 ст. 94 Кримінально-процесуального кодексу, повідомлення, опубліковані в пресі, які містять у собі ознаки правопорушення, повинні спричинити перевірку і ухвалення рішення щодо порушення або відмови в порушенні кримінальної справи.

Крім того, правозахисники зазначають, що, коментуючи розслідування теракту в Макіївці, Могильов заявив про проходження дактилоскопії більш ніж 3 тис. осіб, що є очевидним визнанням масових порушень Закону "Про міліцію" і нормативних актів МВС стосовно дактилоскопічного обліку, оскільки такій процедурі підлягають тільки особи, які одержали адмінпокарання у вигляді адміністративного арешту на строк від 1 до 15 діб, або щодо яких порушено кримінальну справу.

Розпорядження і публічні висловлення міністра з приводу оцінки роботи МВС під час вимагання конфіденційної інформації щодо осіб, які лікуються за допомогою антиретровірусної і замісної терапії, також порушують низку законодавчих норм, у тому числі примушуючи лікарів до незаконного розголошення лікарської таємниці.

"Могильов за професійними якостями і рівнем правової свідомості не відповідає посаді міністра внутрішніх справ у демократичному суспільстві", – сказано у зверненні.

Правозахисники вважають, що він повністю дискредитував і без того не дуже хорошу репутацію МВС, а подальше його перебування на посаді тільки погіршить ситуацію з дотриманням прав людини в міліції, буде сприяти загостренню хвилі всенародного опору й погіршенню іміджу України на міжнародному рівні.