"Питання помилування можна поставити тільки щодо тих осіб і в таких обставинах, коли судовий процес уже завершений. Щодо осіб, справи проти яких ще відкриті, діє презумпція невинуватості, яка є домінантним принципом правової системи", – сказав посол ЄС.
"Тому я не розумію, в чому зв'язок інших справ, які досі відкриті", – додав Томбінський.
Відповідаючи на питання про те, чи зменшаться шанси України на підписання Угоди про асоціацію з ЄС, якщо Тимошенко не звільнять з ув'язнення до саміту у Вільнюсі, Томбінський сказав: "Це відповідальність лідерів України та Європейського Союзу, але також потрібно зважити, які кошти з цим пов'язані".
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано чотири законопроекти про лікування ув’язнених за кордоном. Три з них подали позафракційні депутати, один – лідери опозиції.
Як відомо, місія спостерігачів Європейського парламенту заявила, що один із законопроектів, а саме законопроект Лабунської – "краща основа, на якій потрібно створювати і шукати консенсус між проурядовими та опозиційними партіями".
Законопроект Лабунської дозволяє виїзд на лікування за кордон тих засуджених, які перебували в стаціонарі як мінімум 365 днів, проте лікування не привело до їх одужання. Дозвіл на виїзд в кожному конкретному випадку дає суду на підставі подання пенітенціарної служби.
Опозиційні фракції "Батьківщина", "Свобода" та УДАР вже заявили, що підтримають законопроект Лабунської, та вимагають поставити його на голосування в перший день пленарного тижня – 5 листопада.
Сама Тимошенко закликала парламентську опозицію негайно і без внесення поправок проголосувати за законопроект.