Порошенко зустрівся із генсеком ООН

21 Вересня 2017, 22:22

У четвер, 21 вересня, президент України Петро Порошенко проводить переговори з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем у Нью-Йорку. Про це повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

"Президент проводить переговори з генсеком ООН Гутеррешем", – написав Цеголко в Twitter.

Згодом у прес-службі глави держави повідомили, що співрозмовники детально обговорили питання активного залучення ООН у врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема перспективи розгортання повноцінної миротворчої місії ООН в Україні. Президент України наголосив, що тільки повноцінна миротворча місія з всеохоплюючим мандатом сприятиме досягненню головної мети – відновленню миру на Донбасі. Співрозмовники також констатували, що розгортання місії повинно відбуватися з чітким дотриманням базових миротворчих принципів ООН.

У контексті виконання резолюції ГА ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, Президент України наголосив на необхідності вжиття міжнародним співтовариством додаткових заходів з метою примусити Росію виконувати зазначений документ. Зокрема, РФ має забезпечити безпечний та безперешкодний доступ до півострова існуючим регіональним та міжнародним моніторинговим організаціям у сфері прав людини.

Президент України подякував ООН за надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також постраждалому цивільному населенню Донбасу. Глава Української держави закликав ООН долучитися до процесу звільнення заручників.

Крім того, сторони обговорили питання посилення кадрової представленості України в структурах системи ООН.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко виступив на засіданні Ради безпеки ООН, де закликав організацію якнайшвидше ввести на Донбас миротворчу місію. Крім того, він заявив, що мандат миротворчої місії ООН повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу включно з українсько-російським кордоном, а серед миротворців не може бути представників країни-агресора.

Тим часом Гутерреш заявив, що для успішного вирішення конфліктів у світі слід усвідомити, що миротворці не можуть бути заміною дипломатичним зусиллям.