НОВИНИ

Генсек ООН: Миротворці не можуть замінити зусилля дипломатів

Антоніу Гутерреш закликав держави-члени ООН покращити матеріально-технічне забезпечення своїх миротворчих сил.

Для успішного вирішення конфліктів у світі слід усвідомити, що миротворці не можуть бути заміною дипломатичним зусиллям. Про це під час свого виступу у Нью-Йорку заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, передає Укрінформ.

«Ми маємо визнати первинність політики, аби миротворчі операції розпочиналися для підтримки активних дипломатичних зусиль, а не на заміну їм...  Якщо ми зможемо досягти кращих результатів у посередництві й упередженні, то зменшимо нереалістичні й небезпечні очікування, що покладають на наших миротворців», - сказав Гутерреш.

Він також закликав держави-члени ООН покращити матеріально-технічне забезпечення своїх миротворчих сил. «Операції із підтримки миру мають бути добре оснащені. Настав час заповнити важливі прогалини у технологіях, транспортуванні та поінформованості. Більше мобільності, ліпше обладнання, покращене тренування і розвідка дозволять нам краще виконувати свою роботу з меншою кількістю персоналу», - зазначив генсек ООН.

Окрім цього Гутерреш звернув увагу на нестачу серед миротворців, які працюють у конфліктних регіонах, жінок. «Більше жінок у миротворчих силах означає більш ефективну миротворчість», - наголосив він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко виступив на засіданні Ради безпеки ООН, де закликав організацію якнайшвидше ввести на Донбас миротворчу місію. Крім того, він заявив, що мандат миротворчої місії ООН повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу включно з українсько-російським кордоном, а серед миротворців не може бути представників країни-агресора. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.