НОВИНИ

У миротворчій місії не місце для представників агресора – Порошенко на Генасамблеї ООН

Український президент знову наголосив, що мандат миротворців повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу.

Президент України Петро Порошенко заявив, що мандат миротворчої місії ООН повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу включно з українсько-російським кордоном, а серед миротворців не може бути представників країни-агресора. Про це він сказав, виступаючи на загальних дебатах 72-ї сесії Генасамблеї ООН у середу в Нью-Йорку.

"Переконані, що повноцінна миротворча операція ООН є єдиним ефективним рішенням для деескалації, захисту народу України і для наближення нас до політичного врегулювання. Миротворці та їх мандат повинні покривати всю окуповану територію, включаючи російсько-український державний кордон. Це обов'язкова умова", - сказав Порошенко.

Президент України також заявив, що в основі миротворчої місії на Донбасі повинен лежати принцип неупередженості миротворців.

"У такій місії не місце для представників агресора. Вони не можуть бути її частиною за визначенням. Підкреслюю, що будь-яке зловживання миротворчими інструментами ООН ... є неприйнятним", - зазначив президент.

"Остання гібридна "миротворча пропозиція" від Москви є ще одним прикладом справжніх амбіцій Росії, яка прагне легалізувати своїх маріонеток і заморозити конфлікт назавжди", - підкреслив Порошенко, додавши, що РФ є не контрибутором міжнародної безпеки, а її найбільшою загрозою.

Перед цим Порошенко виступив на засіданні Ради безпеки ООН, де закликав організацію якнайшвидше ввести на Донбас миротворчу місію.

Як повідомлялося, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.