НОВИНИ

Порошенко закликав Радбез ООН якнайшвидше розгорнути миротворчу місію на Донбасі

За його словами, миротворча місія ООН на Донбасі повинна сприяти відновленню суверенітету України, а не замороженню конфлікту.

Україна потребує допомоги миротворців Організації об'єднаних націй через розв'язану в 2014 році збройну агресію Російської Федерації проти України. Про це заявив президент України Петро Порошенко., виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН в середу в Нью-Йорку.

"Наші (українські - Ред.) "блакитні каски" брали участь в операціях ООН у всьому світі. У багатьох випадках вони були головним гравцем, який дозволив досягти миру - і в Балканах, і в Африці. ... Сьогодні і нам настав час спертися на миротворче плече ООН", - заявив Порошенко.

"Я хочу знову повторити своє прохання на адресу Ради - розгорнути миротворців на Донбасі - чим швидше, тим краще", - сказав він.

За його словами, миротворча місія ООН на Донбасі повинна сприяти відновленню суверенітету України, а не замороженню конфлікту.

"Розгортання миротворчої операції дозволить відновити справедливість, а не просто зацементувати окупацію. Вважаю, що справедливістю буде відновлення суверенітету України над своєю територією. Справедливістю буде збереження контролю України над своєю свободою", - сказав Порошенко.

"Дозвольте знову підкреслити пропозицію генеральному секретарю скористатися своїми повноваженнями відповідно до Статуту і направити місію з технічної оцінки в Україні. Виходячи з аналітичних висновків даної місії повинні бути вироблені можливості присутності ООН на Донбасі", - заявив Порошенко.

Також він продемонстрував військові квитки російських військових, яких затримали на Донбасі і які зараз перебувають в українських в'язницях.

Зазначимо, також цього дня президент України Петро Порошенко виступить на 72-й сесії Генасамблеї ООН.

Як повідомлялося, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.