Порошенко: Україна починає дискусію про План дій щодо членства в НАТО

10 Липня 2017, 13:22

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна починає дискусію з НАТО з приводу надання Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. Про це він сказав на спільній прес-конференції зі генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

"Ми вважаємо за необхідне, і сьогодні про це чітко заявили, почати дискусію про надання плану дій щодо членства, і наші пропозиції щодо дискусії були з задоволенням прийняті", – сказав він.

Порошенко зазначив, що Україна продовжуватиме реформи, щоб до 2020 року досягнути критеріїв для членства в Альянсі. Також він додав, що понад 60% українців підтримують євроатлантичну інтеграцію, і влада має діяти відповідно до цих прагнень.

"Ми маємо план на ці три роки, до 2020 року. Ми чітко знаємо, що робити. Це вперше в Україні, коли чітко вироблена "дорожня карта", що і коли робити, коли Україна буде відповідати критеріям, коли реформи будуть імплементовані…" , – додав президент.

У свою чергу, Столтенберг уточнив, що НАТО буде сприяти реформам і переходу на стандарти НАТО.

"Тільки країни-члени Альянсу і Україна будуть визначати, коли прийде час, питання членства в НАТО", – сказав він.

У Києві в понеділок, 10 липня, відбулося засідання Комісії Україна – НАТО. В Україну прибула делегація Північноатлантичної ради Альянсу на чолі з генсеком Єнсом Столтенбергом. Захід приурочений до 20-ї річниці підписання Хартії про Особливе партнерство між Україною та НАТО.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 червня прийняла законопроект про відновлення курсу України на членство в НАТО. У квітні президент України Петро Порошенко затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна-НАТО на 2017 рік.

У липні 2016 року Порошенко заявляв, що питання членства України в НАТО українці вирішать після проведення реформ в країні. У свою чергу, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг тоді наголосив, що питання про членство України в НАТО наразі не стоїть на порядку денному. У червні 2017-го президент сказав, що Україні зарано подавати заявку на членство в НАТО, насамперед потрібно виконати всі вимоги й відповідати критеріям.