Порошенко прокоментував рішення суду ООН за позовом України проти Росії

19 Квітня 2017, 18:31

Президент України Петро Порошенко вважає важливим визнання позовів України проти Росії юрисдикцією Міжнародного суду ООН в Гаазі і сподівається на позитивне для Києва рішення судової інстанції після розгляду цих справ. Про це він заявив журналістам у Лондоні.

"Сьогоднішнє рішення в Гаазі є багатообіцяючим, коли по обох судових позовах судом була визнана юрисдикція Міжнародного суду в Гаазі. Ми впевнені в тому, що сьогодні ми на правильному шляху, і сподіваємося на успішний розгляд зазначених позовів", – сказав Порошенко.

Нагадаємо, суд в Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Читайте також: З'явився повний текст першого рішення суду ООН щодо позову України проти Росії

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривали попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 та 8 березня на слуханнях виступила українська сторона, а 7 та 9 березня – російська.

7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ". Варто зазначити, що, зі слів представника української делегації у Гаазькому суді професора Гарольда Гонджу Коу, Росія на Міжнародному суді ООН не заперечила поставок летальної зброї бойовикам.

8 березня відбувся третій день публічних слухань, де українська сторона висловлювала свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. Також Україна попросила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму. Дивіться також інфографіку аргументів України проти Росії в Гаазькому суді.