НОВИНИ

Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу

З його слів, кримські татари і етнічні групи в Криму залишаються уразливими.

Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. Відповідне рішення оголосив голова суду Ронні Абрахам. З його слів, кримські татари і етнічні групи в Криму залишаються уразливими.

"Хотілося б нагадати, що Російська Федерація повинна відповідати своїми зобов'язаннями у відповідність з Конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Суд вважає, щодо ситуації в Криму, то Росія повинна утриматися від накладення обмежень щодо кримських татар і їх спільноти, зберігати їх установи, включно з Меджлісом", - оголосив рішення голова суду.

До того ж, постановив суд, Російська Федерація повинна забезпечити доступність освіти українською мовою. Крім того, Міжнародний суд ООН наказав обом сторонам утриматися від будь-яких дій, які могли б погіршити розгляд.

Раніше Суд в Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривали попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 та 8 березня на слуханнях виступила українська сторона, а 7 та 9 березня - російська.

7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ". Варто зазначити, що, зі слів представника української делегації у Гаазькому суді професора Гарольда Гонджу Коу, Росія на Міжнародному суді ООН не заперечила поставок летальної зброї бойовикам.

8 березня відбувся третій день публічних слухань, де українська сторона висловлювала свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. Також Україна попросила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму. Дивіться також інфографіку аргументів України проти Росії в Гаазькому суді. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.