Порошенко й Рютте скоординували зусилля щодо угоди про асоціацію України з ЄС

30 Вересня 2016, 17:26

Президент Петро Порошенко, перебуваючи з візитом в Державі Ізраїль, провів переговори з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Про це інформує прес-центр глави української держави.

«Співрозмовники привітали попередні результати розслідування міжнародною слідчою групою збиття літака MH-17. Петро Порошенко та Марк Рютте наголосили на важливості довести розслідування до кінця та покарати винних. У цьому контексті прем’єр-міністр Нідерландів поінформував, що до МЗС Нідерландів був викликаний посол Росії», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що президент Порошенко звернув увагу на необхідність збереження єдності між країнами ЄС задля продовження санкційного тиску на Росію до повного відновлення територіальної цілісності України.

Марк Рютте відзначив важливість якнайшвидшого надання українцям безвізового режиму.

«Співрозмовники скоординували зусилля з метою прискорення вирішення питання ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», – сказано в тексті.

Як повідомлялося, 26 вересня Європейського парламенту з питань громадських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав надання українцям безвізового режиму. Президент Європарламенту Мартін Шульц запевнив, що сприятиме внесенню питання безвізу для України в порядок денний Європарламенту на початку жовтня.

Раніше прем'єр-міністр Рютте заявляв, що Нідерланди навряд-чи ратифікують угоду про асоціацію з Україною. За його словами, це продиктовано результатами квітневого референдуму, на якому нідерландці виступили проти цього документа. У зв'язку з цим нідерландський парламент вимагає від уряду визначити долю ратифікації угоди про асоціацію з Україною до 1 листопада 2016 року.

Нагадаємо, 7 червня з’явилася інформація, що уряд Нідерландів хоче змінити деякі положення угоди про асоціацію. Нагадаємо, раніше нідерландський уряд підтримав безвізовий режим для України. У квітні в Нідерландах відбувся референдум щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Проти проголосувало 61%, за – 38,21%.