Вислухавши усі зауваження, нарікання та пропозиції, голова КМДА закликав присутніх розпочати конструктивний діалог та пошук компромісів.
«Моя принципова позиція, що жодна влада і жоден чиновник не повинні диктувати свою політику на Андріївському узвозі. Долю цієї вулиці має вирішувати громада шляхом обговорень, діалогу та пошуку компромісів. Звичайно, проблеми є, і це природно, бо ми лише починаємо наводити лад на узвозі, але орган самоорганізації населення уже довів свою ефективність і показав себе найефективнішою формою управління вулиці», – наголосив Попов.
На зустрічі також обговорили актуальні питання впорядкування торгових яток та алеї художників. Щоб митцям не довелося отримувати статус підприємців, на узвозі заснували творчу організацію «Алея вільних художників», що виступатиме юридичною особою від їхнього імені. Відтак художникам не доведеться сплачувати непосильні податки.
Крім тоо активісти вирішили запровадити грошовий внесоку на утримання та розвиток вулиці в розмірі 100 грн для підприємців та 80 грн для художників. Митцям, які не зможуть заплатити внесок у таких розмірах, запропонують пільговий тариф. Зокрема, внесок взагалі не сплачуватимуть художники-ветерани, які вже стали живими легендами Андріївського узвозу.
Зібрані кошти ОСН спрямовуватиме на впорядкування інфраструктури вулиці: встановлення громадських вбиралень, урн та контейнерів для сміття, облаштування складів для зберігання яток та інвентарю художників, прибирання території та проведення культурно-масових заходів.
Крім того представники музею Івана Кавалерідзе запропонували створити алею скульптур на території узвозу.
Також представники ОСН наполягають на створенні культурної ради, яка б стежила, щоб на Андріївському узвозі продавали лише якісну продукцію українського виробництва.
Як повідомлялося, реконструкція Андріївського узвозу у Києві тривала з вересня 2011 року і завершилася 3 червня цього року.
Голова КМДА Олександр Попов заявляв, що на проведення реконструкції узвозу, зокрема, заміну бруківки, ремонт фасадів, а також устаткування інженерних мереж витрачено 45 млн грн.
На початку червня інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві відмовилася вводити в експлуатацію Андріївський узвіз у Києві у зв'язку з виявленими порушеннями в його реконструкції. КМДА заперечила цю інформацію, зазначивши, що замовник не звертався до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Києві з приводу введення в експлуатацію після реконструкції Андріївського узвозу, адже роботи ще тривають.
Пізніше на пагорбі, де розташована Андріївська цервка, стався зсув.
НАгадаємо, у квітні відбулося знесення трьох будинків на Андріївському узвозі. При цьому влада і представники забудовника (ТОВ «ЕСТА Холдинг», що входить до групи СКМ бізнесмена Ріната Ахметова) стверджують, що знесені будинки не мали історичного значення.
Читайте також Громадські слухання щодо забудови Києва: гра в демократію на користь Олександра Попова