НОВИНИ

Під Андріївською церквою у Києві зсунувся ґрунт

У Києві під Андріївською церквою небезпечно зсунувся ґрунт. Про це повідомляє ТСН.

Як зазначає видання, оглядовий майданчик з боку Дніпра повис у повітрі, проте для туристів двері церкви відчинені, а місце обвалу замасковане спеціальною сіткою.

«Землею, яка зсунулася з пагорба, завалило весь тротуар на маленькій алеї художників – бічному провулку Андріївського узвозу. Це сталося вночі у п'ятницю, 29 червня, та о дев'ятій ранку прибирання ще ніхто не починав. Тому сотні кілограмів ґрунту художники виносили самотужки», - повідомляє ТСН.

Художники, які працюють тут роками, розповіли, що ґрунт «поплив» після того, як звідси прибрали дерева, які корінням утримували землю. А обвал може статися на тому місці, де гуляють люди.

Біля храму у п'ятницю працювали лише охоронці та екскурсоводи. В адміністрації був вихідний. У приймальні пояснили, що зсув – то не їхній клопіт:

«Ми-то тут до чого? Це що, церковне щось обвалилося, чи що?»

У заповіднику Софія Київська, до якого належить і Андріївська церква, заявили, що про проблему біля храму знають, але щонайменше до понеділка починати роботи з укріплення пагорба ніхто не буде, бо – в Україні вихідні.

Як повідомлялося, на початку червня інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві відмовилася вводити в експлуатацію Андріївський узвіз у Києві у зв'язку з виявленими порушеннями в його реконструкції. КМДА заперечила цю інформацію, зазначивши, що замовник не звертався до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Києві з приводу введення в експлуатацію після реконструкції Андріївського узвозу, адже роботи ще тривають.

Нагадаємо, у Києві 3 червня після реконструкції, яка тривала з вересня 2011 року, відкрили Андріївський узвіз.

Раніше голова КМДА Олександр Попов заявляв, що на проведення реконструкції узвозу, зокрема, заміну бруківки, ремонт фасадів, а також устаткування інженерних мереж витрачено 45 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.