Політики та бізнесмени продовжують ховатися за межами України

9 Січня 2012, 12:04

Найбільшого резонансу нещодавно набуло повідомлення про отримання політичного притулку чоловіком екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Олександром у Чехії. У БЮТ пояснили такий крок тиском, що чиниться на екс-прем'єра через її сім'ю. Пізніше стало відомо, що у Олександра Тимошенко давно вже є елітне житло та бізнес в Чехії. 

В Україні порушена кримінальна справа стосовно екс-міністра економіки Богдана Данилишина, якому 13 січня Чехія надала політичний притулок. До цього він перебував у міжнародному розшуку.

Данилишин звинувачується у здійсненні злочину, передбаченого статтею «зловживання владою або службовим становищем» Кримінального кодексу України, пов’язаного з проведенням держзакупівель.

Колишній заступник міністра економіки Михайло Поживанов, якого 31 січня 2011 року Генеральна прокуратура оголосила  в розшук, має дозвіл на проживання в Австрії, де зараз мешкає та працює. Його обвинувачують у розкраданні майже 35 млн гривень державних коштів.

За кордоном – в Ізраїлі перебуває і колишній офіцер Управління державної охорони Микола Мельниченко.

Він був оголошений у розшук 23 вересня, а 14 жовтня – у міжнародний розшук. 20 жовтня він був оголошений обвинуваченим за статтями 358-1 (підробка документів), 328-2 (розголошування держтаємниці) і 365-3 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.  

Виїзд Мельниченка за кордон його адвокат пояснив тим, що в Україні є реальна загроза життю екс-майора.

8 грудня по телефону Мельниченко заявив, що має намір прилетіти до Києва, щоб свідчити в суді проти екс-президента Леоніда Кучми. Однак, пізніше він повідомив, що ізраїльські спецслужби не випустили його

Правоохоронці розшукують і колишнього главу Державного казначейства Тетяну Слюз. Їй інкримінують зловживання службовим становищем під час перебування на посаді голови Держказначейства за часів урядування Юлії Тимошенко.

Також Міністерство внутрішніх справ заявляло, що Інтерпол розшукує колишнього зятя столичного мера В’ячеслава Супруненка.

Стосовно нього та голови Блоку Черновецького в Київраді Дениса Комарницького 11 квітня 2011 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розбійного нападу.

Екс-керівник Головного управління економіки та інвестицій Київдержадміністрації Марина Погибко з 13 квітня 2011 року перебуває у міжнародному розшуку. 22 червня ЗМІ повідомили про затримання її у Великобританії. Однак ця інформація не була підтверджена

 

Міліція і прокуратура Київської області оголосила в розшук начальника Держкомзему Києво-Святошинського району 47-річного Вадима Литвина. Його звинувачують в зловживанні службовим становищем і перевищенні повноважень, за що йому може загрожувати до 10 років ув'язнення.

 

21 вересня 2011 року з України з родиною виїхав власник компанії ProstoPrint Денис Олейников. Він заявив, що увечері 19 серпня йому вперше пригрозили розправою над сім'єю, після чого він вирішив найняти охоронне агентство.

Слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва порушило кримінальну справу проти близько 10 посадових осіб поліграфічної компанії ProstoPrint за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції. Раніше відбулися обшуки у цій компанії. За словами Дениса Олейникова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом "Спасибо жителям Донбасса…".

Олейников звертався до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому заявив про свою готовність просити політичного притулку за кордоном.

Українські правоохоронці шукають також і власника корпорації «Столиця» Валентина Ісака, який оголошений в міжнародний розшук.

Порушення кримінальних справ стосовно нього пов'язане з «великим торговельно-розважальним центром на Оболоні». Йдеться про ТРЦ Dream Town, забудовником якого був «Трест «Київміськбуд – 1». Між інвестором ТРЦ – компанією «Віта Верітас» Александра Меламуда і Гарі Корогодського – і забудовником в 2009 році виник конфлікт. За заявою «Віта Верітас», «Київміськбуд-1» не виконав будівельні роботи, хоча отримав за них кошти. Забудовник в лютому 2009 року отримав рішення постійно діючого третейського суду при корпорації «Сила закону» в Полтаві, згідно з яким компанія є власником частини ТРЦ. Тобто Ісак та ще двоє обвинувачених зробили спробу розкрадання майна за допомогою отримання незаконного рішення третейського суду.