Поліція відкрила чотири кримінальні провадження через блокування залізниці на Донбасі

14 Лютого 2017, 10:56

У Донецькій області за фактами блокування залізниці відкрили чотири кримінальних провадження. Про це повідомила прес-служба національної поліції Донецької області.

"За фактами блокування шляхів сполучення у Донецькій області відкрито чотири кримінальних провадження", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, 11 лютого поліція відкрила провадження за ч. 2 ст. 278 Кримінального кодексу України за фактом захоплення електровоза РЛ8-1401 з 47 вагонами на станції Кривий Торець у смт Щербинівка, м.Торецька Донецької області.

Раніше, 10 лютого, розпочато досудове розслідування за кримінальним провадженням за ч. 1 ст. 279 УК України за фактом блокування транспортних комунікацій на залізничному переїзді станції "Кривий Торець" у смт Щербинівка, м. Торецька Донецької області.

Перед цим 7 лютого за фактом захоплення локомотива ЧМЕЗ-1835 на залізничному переїзді, який розташований на вул. Корсунського в м. Бахмут Донецької області розпочато досудове розслідування за кримінальним провадженням за ч. 2 ст. 278 Кримінального кодексу України (захоплення залізничного рухомого складу).

2 лютого розпочато досудове розслідування за кримінальним провадженням за ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України (блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод) за фактом блокування невстановленими особами в камуфльованому одязі залізничного переїзду, розташованого на вул. Корсунського в м. Бахмут Донецької області.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн.

Антикризовий енергетичний штаб 13 лютого запропонував Кабінету міністрів України ввести режим надзвичайної ситуації в енергосистемі країни. Крім того, із відповідною ініціативою виступив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, перелік надзвичайних заходів, зокрема, буде включати мінімізацію використання ТЕС, що працюють на антрациті. У свою чергу, глава НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук повідомив, що на сьогодні запаси антрациту на складах ТЕС складають 842 тис. тонн, і цих запасів вистачить на 40 діб роботи.