«Сьогодні немає потреби в зміні закону про референдум, оскільки збори ініціативної групи комуністів з організації референдуму не відповідають процедурі, зокрема була заборона суду. Тобто немає юридичного сенсу цих дій, оскільки ці збори комуністів – це політична акція. Вона юридично нікчемна. Тому жодної загрози для влади, що комуністи можуть провести референдум, немає. Влада його блокуватиме, а політичну лихоманку комуністів – контролюватиме», – вважає політолог.
На його думку, комуністи не можуть стати конкурентом владі.
«Це не та політична сила, що може бути конкурентом владі. Комуністи – це позавчорашній день, а нових проросійських сил, які би могли кинути виклик ПР чи Януковичу в так званому євразійському порядку денному, немає. Комуністи можуть бути хіба лише комфортним і вигідним для влади конкурентом на електоральному і політичному полі Півдня і Сходу України», – зауважує політолог.
Водночас Карасьов переконаний, що комуністи ще неодноразово підніматимуть тему референдуму.
«Це їхня ідея фікс. У них же окрім референдуму і партійної каси, яку вони отримували впродовж останніх років від українських олігархів, немає нічого за душею. Тому будуть цим бавитися, говорити та імітувати активність в напрямку референдуму», – прогнозує він.
Таким чином, на думку політолога, комуністи зберігають для себе «поле для політичного маневру».
«Це дозволить на певний час реанімувати «труп комунізму» в Україні. Це так зване штучне дихання для них. На певний час це дає комуністам примарну мету і надію на політичне життя, але це фактично ремісія перед тим, як комуністичний організм перестане функціонувати», – вважає Карасьов.
Як відомо, 8 вересня у Києві, попри заборону Окружного адміністративного суду, КПУ провела збори громадян щодо приєднання України до Євразійського економічного співтовариства. За результатами зібрання було ухвалене питання, яке КПУ планує винести на референдум: " Чи підтримуєте ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації?” із варіантами відповіді “так” чи “ні”.
12 вересня ініціативна група подала документи до ЦВК для початку процедури проведення референдуму.
Нагадаємо, раніше в інтерв'ю українським телеканалам президент Віктор Янукович заявив про обов'язкове проведення всеукраїнського референдуму в разі прийняття рішення про вступ до Європейського чи Митний Союз.