НОВИНИ

Комуністи попри судову заборону таки проводять збори щодо всеукраїнського референдуму

У Києві на стадіоні "Спартак" відбуваються збори прихильників Комуністичної партії України щодо проведення всеукраїнського референдуму.

Наразі на стадіоні перебувають вже кілька тисяч учасників заходу.

Сам стадіон прикрашено символікою КПУ та "Українського вибору", а над глядацькими місцями розміщено банер з написом: «Долю країни повинен вирішувати народ! Проведемо референдум –повернемо владу народу!».

Об 11:00 почав свій виступ лідер комуністів Петро Симоненко. Він, зокрема, заявив, що на зборах присутній член ЦВК Юрій Донченко.

Фото з Facebook Руслани Величко

Водночас, громадський активіст Наталя Соколенко повідомила, що журналістів на захід не пустили. За її словами, мотивують це тим, що представники ЗМІ не мають відповідної акредитації.

"До нас вийшов заввідділом з ідеологічної роботи КПУ Володимир Пустовойтов і заявив, що пустити нас не можуть, бо нема акредитації. Виявилося, що акредитація на захід завершилася ще у четвер. Хоча за законом акредитація на подібні заходи взагалі не передбачена, і участь у всеукраїнському референдумі кожний громадянин може братии безперешкодно", - підкреслила активістка.

"Пустовойтов взяв на себе відповідальність за недопуск преси до участі у заході, це перешкоджання журналістській діяльності, що згідно ст.171 УК – кримінальна відповідальність, до 3 років позбавлення волі", - додала Соколенко.

Представники ЗМІ – "5 канал", ТВі, ТРК "Ера", "Радіо Свобода", газета "День", "Громадське радіо" і "Громадське телебачення"- викликали міліцію.

Нагадаємо, 2 вересня заступник голови ЦВК Андрій Магера на своїй сторінці у Facebook заявив, що лідер КПУ Петро Симоненко повідомив Центральній виборчій комісії, що 8 вересня у Києві відбудуться збори щодо призначення всеукраїнського референдуму про входження України до Митного союзу.

Однак згодом стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив КПУ організовувати і проводити збори громадян для призначення всеукраїнського референдуму.

Як повідомлялося, Віктор Янукович в інтерв'ю українським телеканалам заявив, що у випадку вступу України до ЄС або Митного Союзу необхідно проводити референдум.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.