Політолог: шанси виїзду Тимошенко на лікування за кордон – 50 на 50

Акценти
24 Червня 2013, 23:59

«Лікування за кордоном – це не є втрата іміджу. Думаю, що багато хто розуміє, що є реальні проблеми зі здоров’ям. І, якщо є така можливість, треба лікуватись. Плюс, це – більше свободи. Якщо Тимошенко буде за кордоном, очевидно, що в неї буде більше можливості для оперативної комунікації. І вона зможе впливати інформаційно, виступати з різними заявами. Вона зможе оперативно контактувати зі своїми однопартійцями. А зараз є серйозні обмеження в такій комунікації. Для Тимошенко, безумовно, це – суттєвий крок вперед, розширення її можливостей. Так, вона буде не в країні, вона не зможе брати пряму участь в політичній діяльності, але вона зможе більш активно і більш оперативно впливати на політичний процес», – вважає він.

Але, за його словами, в цьому є певні ризики для Януковича.

«От те, що Тимошенко буде більш активно впливати на політичний процес і на опозиційне середовище, це – ризик, безумовний. Може з’явитися такий ризик, як висування вимог з боку європейських політиків про необхідність участі Тимошенко в президентських виборах. Думаю, що в Адміністрації президента чітко уявляють, що такі вимоги з’являться, як тільки Тимошенко опиниться за кордоном», – зазначив експерт.

За його словами, уся інформація, яка з’являється навколо теми Тимошенко і її лікування за кордоном, свідчить про те, що в оточенні президента немає єдиної позиції.

«Думаю, що частина людей, близьких до президента, проти того, щоб Тимошенко відправити за кордон, а частина вважає, що краще не ризикувати і домовитись з Заходом – з Європою, з США – і дати можливість Тимошенко лікуватись за кордоном. Тобто, йде боротьба різних позицій, різних точок зору», – пояснив Фесенко.

На думку політолога, Янукович остаточного рішення ще не ухвалив.

«І, думаю, тут буде вливати оцінка обставин. Я думаю, що врешті-решт, Янукович буде покладатися на свою відому чуйку, на інтуїцію. Не знаю, може, підкидати буде монетку. Але ситуація така, що 50% на 50», – сказав експерт.

«Різні джерела стверджують, що були коливання Януковича і під час судового процесу, і ще до судового вироку. Були варіанти різні, але, от врешті-решт, він схилявся до варіанту, скажімо так, консервації проблеми Тимошенко. Хтозна. Можливо, і зараз, в останню мить він скаже: «Ні. Хай краще вона буде там, де вона зараз перебуває». Якщо ж, все ж таки, дотиснуть його європейці, переконають ті люди з оточення, які вважають, що краще не ризикувати і піти на зустріч вимогам Заходу, тоді її можуть відправити на лікування», – заявив він. 

Нагадаємо, питання про можливість лікування Тимошенко за кордоном порушувалося неодноразово. Проте керівники держави і представники правоохоронних органів неодноразово заявляли, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених закордоном. При цьому Сергій Власенко, захисник Тимошенко, заявляв, що для направлення екс-прем'єра на лікування в іноземну клініку не потрібно вносити зміни в законодавство.

Президент Віктор Янукович під час зустрічі з керівниками опозиційних фракцій, за словами лідера фракції ВО «Батьківщина» Арсенія Яценюка, заявив, що питання про можливість лікування Тимошенко за кордоном розглядається

Глава МЗС Німеччини підтвердив пропозицію про лікування Тимошенко.

93