НОВИНИ

Опозиція наполягатиме на лікуванні Тимошенко за кордоном

Перше спільне опозиційне завдання – це домогтися виїзду Юлії Тимошенко на лікування за кордоном. Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк на засіданні опозиційних фракцій парламенту.

"Думаю, що одним з перших завдань (опозиції - Ред.) - щоб Тимошенко отримала медичну допомогу в належній і гідній клініці за межами України", - заявив він.

"Сьогодні йдеться про її фізичне виживання, так само як і про фізичне виживання Юрія Луценка", - сказав він.

У свою чергу, за словами депутата від "Батьківщини" Олександри Кужель, опозиція готує звернення до президента з приводу відправки Тимошенко для операції за кордорн.

За її словами, Тимошенко потребує такого медичного втручання, яке не можуть зробити українські лікарі, що підтверджують німецькі фахівці.

"Їхня (регіоналів – Ред.) мрія про те, що Тимошенко залишиться за кордоном, ніколи не здійсниться. Вона однозначно повернеться. Але зараз питання стоїть не про політичну боротьбу, а про стан здоров'я", – заявила Кужель в інтерв'ю журналістам у парламенті.

Кужель впевнена, що в парламенті може бути ініційована 150 депутатами комісія, яка б розглянула питання порушення прав людини в Україні. Політик також наголосила, що першою відправила б у відставку уповноважену з прав людини ВР Валерію Лутковську.

Нагадаємо, керівники України і представники правоохоронних органів неодноразово заявляли, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених закордоном.

При цьому Сергій Власенко, захисник Тимошенко, заявляв, що для направлення екс-прем'єра на лікування в іноземну клініку не потрібно вносити зміни в законодавство.